Przejście Kluzik-Rostkowskiej do PO źle oceniane przez Polaków

- Prawie dwie trzecie badanych źle oceniło przejście Joanny Kluzik-Rostkowskiej do PO, a prawie trzy czwarte twierdzi, że nie zagłosowałoby na polityka, który zmienił polityczne barwy - to wynik sondażu MB SMG/KRC przeprowadzonego dla ?Faktów? TVN.

Co Kluzik-Rostkowska mówi ''dziś'', a co mówiła ''wczoraj''

Z sondażu wynika, że Polacy nie przepadają za transferami politycznymi. Na polityka, który przeszedł z partii do partii nie zagłosowałoby aż 73 proc. społeczeństwa - w przeciwieństwie do tylko 23 proc. badanych.

Przejście Kluzik-Rostkowskiej do PO "zdecydowanie źle" ocenia 39 proc. Polaków, "raczej źle" 26 proc. Jedynie 2 proc. społeczeństwa dobrze ocenia transfer. Na "raczej tak" jest 21 proc.

29 proc. badanych uważa transfery polityczne za "całkiem normalną sytuację". Aż 65 proc. uważa, że takie zachowania są dla nich nieakceptowalne.

Zgodnie z informacjami podanymi przez TVN24,"sondaż został przeprowadzony 13 czerwca na 1001-osobowej próbie ogólnopolskiej telefonów stacjonarnych i komórkowych."

Joanna Kluzik-Rostkowska w zeszłą sobotę zrezygnowała z członkostwa w partii PJN, której jeszcze kilka dni temu przewodziła. Spekulacji na temat jej przejścia do Platformy było wiele, sama polityk zaś zarzekała się, że do PO nie wstąpi .

Dwa dni temu zapowiedziała, że zrobi to za dwa tygodnie.

KAMPANIA WYBORCZA 2011 na Facebooku - dołącz do nas!

TOK FM PREMIUM