Jakubiak: By zdobyć głosy potrzebujemy 3 mln

- Jest wyliczony koszt zdobycia głosów. Myślę, że w naszym przypadku to nie więcej niż 3 mln zł - mówi "Wprost" o kredycie, który przed wyborami ma zaciągnąć PJN, posłanka Elżbieta Jakubiak. - Nie pozwolimy "im" znowu podzielić się władzą, tak jak w 1989 roku - przekonuje.

- Zaciągniemy kredyt i będziemy liczyć na wsparcie ludzi - mówi "Wprost" Jakubiak . Zdradza też kwotę. - Żeby wejść do parlamentu, potrzebujemy - biorąc dane z 2005 roku - około 750 tys. głosów. I jest wyliczony koszt zdobycia tych głosów. Myślę, że w naszym przypadku to nie więcej niż 3 mln zł - stwierdza.

"Jedni zastawią domy, inni maja gotówkę"

- Każdy zrobi to, co będzie uważał za racjonalne dla siebie, jedni zastawiają domy, inni mają gotówkę, którą będą mogli wpłacić. Polityka nie może być za darmo - przekonuje Jakubiak.

Joanna Kluzik-Rostowska, była koleżanka partyjna mówiła w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" , że kredyt, który ma wziąć PJN wspomoże PiS, bo odbierze głosy PO. - Dzisiaj na wszystkie tezy i pytania Joanny niech odpowiada jej szef Donald Tusk. Ja mogę swój czas poświęcać jedynie PJN, a nie byłej szefowej - ucina Jakubiak.

"Tusk serwuje nam wodolejstwo"

Odnosząc się do szans PJN w najbliższych wyborach przyznaje, że jej partia "nie liczy na cud". - Ale nie pozwolimy "im" znowu podzielić się władzą, tak jak w 1989 r. PiS i PO bardzo przypominają dawny PZPR, mentalnie są tacy sami. Jarosław jest ideowym przywódcą, który kreuje wizję, a reformatorem jest Donald, mówi: "Zrobimy, to trzeba zmienić, może nie wszystko robimy dobrze, ale będziemy lepsi", i składa samokrytykę. To komiczne - dodaje Jakubiak. Zdaniem posłanki "Tusk nauczył się jednego" - Nie zaciągać zobowiązań, bo inaczej wszyscy je wypomną. Więc serwuje nam całkowite wodolejstwo. (...) Tusk i Kaczyński prowadzą wojnę tylko po to, żeby zabetonować system - przekonuje Jakubiak.

- Mówią: "wy macie swoje 25, my swoje 35 proc., może kiedyś się zamienimy rolami, dzisiaj grajmy tak". My się na to nie zgadzamy, bo oni nie załatwiają naszych spraw, tylko prowadzą ten swój spór - podkreśla Jakubiak.

"Kaczyński uważał, że jestem najsilniejsza"

Jakubiak opowiada też od odejściu z PiS i rozmowie z Jarosławem Kaczyńskim. - Wielokrotnie mnie komplementował i nawet powiedział, dlaczego mnie wyrzuca z partii. Uważał, że jestem najsilniejsza i że inni się przestraszą, kiedy wyrzuci najsilniejszą - mówi.

Posłanka odnosi się także do ustawy o związkach partnerskich. - Nie potępiam ludzi, którzy się decydują na życie w wolnych związkach. ale nie uważam, że ich sprawa jest pierwsza do załatwienia - twierdzi Jakubiak.

KAMPANIA WYBORCZA 2011 na Facebooku - dołącz do nas!

DOSTĘP PREMIUM