Wybory 2011. SLD ogłosił listę do Senatu

- SLD udzielił pełnego poparcia w wyborach do Senatu byłemu premierowi Włodzimierzowi Cimoszewiczowi, byłemu marszałkowi sejmu Markowi Borowskiemu, posłance Izabelli Sierakowskiej i posłowi Andrzejowi Celińskiemu - ogłosił Grzegorz Napieralski.

- Uważamy, że tak znakomite postacie, reprezentujące lewą stronę sceny politycznej, z takim dorobkiem parlamentarnym i rządowym, powinny znaleźć się w izbie wyższej. Wierzę, że różne środowiska postępowe przyłączą się do ich poparcia - ogłosił szef SLD na konferencji prasowej po posiedzeniu zarządu. Wyraził też swoje zadowolenie z faktu, że Ryszard Kalisz będzie startował z "jedynki" w Warszawie. - To dobra decyzja - powiedział. - Popieram ją z całego serca.

Grzegorz Napieralski poinformował również, że na zjeździe krajowym pierwszego lipca zapadnie decyzja dotycząca startu Leszka Millera i Józefa Oleksego z pierwszych miejsc na listach wyborczych SLD.

Napieralski zapowiedział, że 30 czerwca odbędzie się specjalnie spotkanie klubu parlamentarnego i zarządu SLD na którym przygotowane zostaną wnioski dotyczące raportu komisji śledczej badającej sprawę śmierci Barbary Blidy. SLD planuje wystąpić z wnioskiem do Trybunału Stanu o pociągnięcie do odpowiedzialności Jarosława Kaczyńskiego i Zbigniewa Ziobry. Na tym spotkaniu przygotowane zostaną również propozycje zmian polskiego prawa.

- Ta sprawa powinna być fundamentalna dla wszystkich polityków, bo raport dotyka najważniejszych kwestii funkcjonowania demokratycznego państwa, w którym żadna władza nie może nadużywać aparatu państwa przeciwko obywatelowi - podsumował Napieralski.

Oto najbogatsi Polacy [Ranking tygodnika "Wprost"]

DOSTĘP PREMIUM