"Prezesa PiS nęka się jak za czasów PRL"

- To jest nękanie rodem z czasów dawnych, gdzie używało się tego typu metod, aby usuwać opozycję - komentował Tomasz Poręba w Radiu Zet decyzję warszawskiego sądu, by biegli psychiatrzy zdecydowali, czy stan zdrowia Jarosława Kaczyńskiego pozwala mu na uczestnictwo w procesie.

Sprawa, która toczy się przed warszawskim sądem, dotyczy procesu karnego wytoczonego przez byłego szefa MSWiA Janusza Kaczmarka prezesowi PiS za pomówienie go określeniem "agent śpioch". Warszawski sąd chce, by Jarosława Kaczyńskiego przebadali biegli.

Tomasz Poręba przypomniał, że Jarosław Kaczyński złożył już wniosek o odsunięcie sędziego od tej sprawy. - Jarosław Kaczyński uważa, że to jest nękanie go rodem z czasów dawnych, z czasów PRL, gdzie używało się tego typu metod, aby usuwać opozycję, aby atakować inaczej myślących - powiedział w Radiu Zet Tomasz Poręba, szef sztabu wyborczego PiS.

- To świadczy o całkowitym upolitycznieniu sądów w Polsce - mówił eurodeputowany podkreślając, że traci zaufanie do polskich sądów pod rządami PO. Zdaniem Poręby, działania, które są podejmowane przez sąd wobec Jarosława Kaczyńskiego, są niewspółmierne do sprawy. - To jest przekroczenie wszelkich norm. To modelowy przykład nękania opozycji - podkreślał kilkakrotnie.

Kaczyński o badaniach: PO stosuje metody z ZSRR

"Nie chcemy prowadzić wojny"

- Kampania będzie trudna - mówił w Poranku TVN24 Tomasz Poręba. Szef sztabu wyborczego PiS obiecuje, że w jej kampanii będzie bardzo konkretne i merytorycznie.- Nie chcemy prowadzić z nikim wojny, chcemy proponować konkretne rozwiązania dla Polski. To nie jest czas, żeby bojować - mówił w TVN24, choć dodał, że emocji na pewno nie da się uniknąć.

Tomasz Poręba zapowiada, że myślą przewodnią PiS w kampanii wyborczej będzie: "Silna Polska w Europie".

Eurodeputowany, o którym w ostatnich dniach zrobiło się w mediach głośno, nie uważa, by koledzy z partii zazdrościli mu wkroczenia do czołówki polityków PiS. - Jestem w partii prawie od samego początku. Mam bardzo dobre kontakty z leadershipem mojej partii - mówił. Dodał jednak, że pewnym zaskoczeniem była dla niego propozycja Jarosława Kaczyńskiego, by został szefem sztabu wyborczego PiS. - Ale znam siebie i swoją wartość i jestem przekonany, że sobie poradzę - zapewnił.

Kim jest Tomasz Poręba, szef sztabu wyborczego PiS? >>

Koleżanki mówią o nim "ciacho". Poznaj tajną broń PIS-u [ZDJĘCIA] >>>

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM