Wybory 2011. PiS chce mieć własny tygodnik?

PRZEGLĄD PRASY. Partia Jarosława Kaczyńskiego myśli o stworzeniu gazety na czas kampanii wyborczej - pisze "Rzeczpospolita". Powodem jest brak zaufania do sprzyjającej jej "Gazety Polskiej".

Gazeta bliska politycznie PiS miałaby być orężem partii Jarosława Kaczyńskiego w jesiennych wyborach. Politycy PiS-u mówią o tym niechętnie i jedynie nieoficjalnie zaznaczają, że są wstępne plany projektu.

Informator "Rzeczpospolitej", członek władz PiS-u mówi, że autorami projektu są ludzie ze środowiska Adama Lipińskiego, wiceprezesa partii i związanych z nim działaczy frakcji młodych. To grupa bliska Stanisławowi Janeckiemu, byłemu redaktorowi naczelnemu "Wprost".

Janecki, choć sam temu zaprzecza, według nieoficjalnych informacji jest dziś jednym z głównych spin doktorów kampanii PiS. W ubiegłą niedzielę był widziany w kuluarach konwencji programowej tej partii.

Według informatorów "Rzeczpospolitej" w kręgu ścisłych władz partii rozważane są dwie opcje. Pierwsza dotyczy wydawania tygodnika, który ukazywałby się próbnie przez okres kampanii wyborczej, druga - zainwestowania w jeden z istniejących na rynku niszowych tytułów.

KAMPANIA WYBORCZA 2011 na Facebooku - dołącz do nas!

DOSTĘP PREMIUM