PiS chce pozwać Radio ZET za sondaż o badaniach psychiatrycznych Kaczyńskiego
Radio ZET zamówiło sondaż nt. badań psychiatrycznych Jarosława Kaczyńskiego. Następnie przedstawiło wyniki badania Instytutu Millward Brown SMG/KRC, którego pytanie brzmiało: "Jak oceniasz decyzję Sędziego, który powołał biegłych, którzy mają ocenić czy stan psychiczny Jarosława Kaczyńskiego pozwala mu na uczestnictwo w procesie?"
Rzecznik PiS wystosował następnie oświadczenie. "W związku z opublikowaniem przez Radio ZET sondażu na temat decyzji sędziego Macieja Jabłońskiego w sprawie skierowania Prezesa PiS na badania psychiatryczne, którego w istocie jedynym i nadrzędnym celem była próba ośmieszenia i poniżenia lidera opozycji oświadczam, że tego typu działania będą zawsze kończyły się naszą szybką i stosowną reakcją. Publikowanie tego typu sondaży oraz powtarzanie naruszających jego dobra osobiste kłamstw musi się skończyć" - napisano w nim.
"Pełnomocnicy lidera Prawa i Sprawiedliwości są w trakcie przygotowania pozwu przeciwko stacji radiowej, która narusza zasady dziennikarskiego obiektywizmu. Zamówienie sondażu po decyzji sądu o zmianie sędziego jest jedynie próbą przypominania tego zdarzenia w mediach i po raz kolejny poniżaniem Prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. W tej sprawie skierowałem pismo do Rady Etyki Mediów, przygotowany zostanie również pozew sądowy" - czytamy w piśmie.
Janusz Kaczmarek, były szef MSWiA w rządzie Jarosława Kaczyńskiego, wytoczył swojemu byłemu szefowi proces o to, że w 2008 r. nazwał go "agentem śpiochem". Pod koniec kwietnia warszawski sąd okręgowy uchylił wcześniejszą decyzję sądu rejonowego o umorzeniu tej sprawy i nakazał prowadzić ten proces. Na początku czerwca sąd zwrócił się do prezesa PiS z pytaniami mającymi ustalić, czy będzie on w stanie odpowiadać w procesie ze względu na stan zdrowia psychicznego. Według dokumentów sądowych takie zarządzenie sąd wydał "wobec treści publicznych wypowiedzi oskarżonego Jarosława Kaczyńskiego odnoszących się do kwestii jego stanu psychicznego i skutków przyjmowanych środków farmakologicznych". Chodziło o wypowiedzi w wywiadach udzielonych przez Jarosława Kaczyńskiego tygodnikowi "Newsweek" i portalowi Onet.pl.
-
Chińczycy strącili najbogatszego człowieka świata. To zły prognostyk dla gospodarki
-
"Roszczeniowe zetki" rozwścieczyły pracodawców. "Rozwydrzone dzieci, które nie dorosły do pracy"
-
Co z kontrofensywą Ukrainy po wysadzeniu zapory? Gen. Bieniek wskazuje opcje i mówi o "wściekłości Putina"
-
Co Andrzej Duda przekazał w orędziu? Było m.in. o Polsce w UE i nowym pomyśle prezydenta
-
Wyniki Lotto 06.06.2023, wtorek [Lotto, Lotto Plus, Multi Multi, Kaskada, Mini Lotto, Ekstra Pensja, Ekstra Premia]
- Ukraina walczy i już się odbudowuje. Na jakie sektory gospodarki postawi? I jaka będzie w tym rola Polski? [ROZUMIEĆ UKRAINĘ]
- Zabójstwo na Nowym Świecie. Sąd podjął decyzję w sprawie kolejnego zatrzymanego
- Komisja Europejska rozpoczyna procedurę w sprawie "lex Tusk"
- 1,5-roczne dziecko z krwiakami na ciele trafiło do szpitala. Matka i jej konkubent zostali aresztowani
- "Prezydent nie skorzystał z prawa łaski", bo nie mógł. Dlatego sąd ponownie rozpatrzy sprawę Kamińskiego i Wąsika