"Kpina. Wyborców potraktowano jak głupków". Balicki o głosowaniu ws. aborcji

- To nie szacunek, a raczej kpina z tych, co złożyli projekt - tak Marek Balicki komentuje skierowanie restrykcyjnego projektu zakazującego aborcji do komisji. Jego zdaniem projekt obywatelski to "próba wprowadzenia piekielnych rozwiązań do naszego ustawodawstwa". Dlatego SLD dziś przedstawi swój projekt - liberalizujący przepisy dot. aborcji.

Kto jak głosował ws. aborcji>>

Według Balickiego nie należy wierzyć w wyjaśnienia posłów koalicji, którzy tłumaczą, że obywatelskiego projektu nie odrzucili z szacunku dla popierających go wyborców.

- To nie szacunek a kpina, z tych którzy złożyli projekt. Posłowie najpierw mówią o szacunku, a zaraz potem, że projektem się nie zajmą. Jeśli projekt w sposób zasadniczy nie może być przedmiotem prac Sejmu, to powinien być odrzucony. Nastąpiło naruszenie tej dobrej zasady, a wyborców potraktowano jak głupków - oceniał gość Poranka Radia TOK FM.

Według Balickiego postawa posłów Platformy Obywatelskiej w czasie piątkowego głosowania to "ściema" i "oszustwo".

Mamy swój projekt

Zdaniem byłego ministra zdrowia "źle rokuje", że połowa posłów koalicji poparła "tak radykalny projekt, którego partie prawicowe w Europie nawet wnosić nie chcą". - To jest sygnał niepokojący - mówił Marek Balicki.

Dlatego SLD ma w zanadrzu swój projekt dotyczący aborcji, który przedstawi dziś podczas konferencji prasowej. Oczywiście dokument przygotowany przez lewicę zmierza do liberalizacji obowiązujących w Polsce przepisów. - Na kontynencie europejskim Polska jest praktycznie jedynym krajem, w którym aborcji się nie dokonuje, a kwitnie podziemie aborcyjne - stwierdził gość TOK FM.

Projekt SLD ma być alternatywą dla przepisów skierowanych w piątek do komisji. Zdaniem Marka Balickiego, gdyby wprowadzono je w życie oznaczałoby to nie tylko "piekło kobiet". - Lekarze też będą mieli kłopoty. Bo co będzie większą wartością: życie kobiety czy płodu? To próba wprowadzenia piekielnych rozwiązań do naszego ustawodawstwa - ocenił.

"Okrucieństwo, mizoginia" Agnieszka Graff o pomyśle zakazu aborcji>>

Popierają zakaz czy nie? Pytamy posłanki o aborcję >>

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM PREMIUM