"Wprost przeciwnie". Odpowiedź na Tomasza Lisa? Nowy tygodnik PiS?

Czy pogłoski o przygotowywaniu przez środowisko związane z PiS nowej gazety na kampanię wyborczą okażą się prawdziwe? W internecie jest już strona tygodnika, który miałby nazywać się "Wprost przeciwnie".

Informacje o projekcie gazety związanej z PiS podała kilka dni temu "Rzeczpospolita". Ma to być narzędzie walki z PO podczas kampanii wyborczej uniezależniające Prawo i Sprawiedliwość od poparcia "Gazety Polskiej" prowadzonej przez Tomasza Sakiewicza. Według "Rz" za przygotowaniem nowego tytułu stoją ludzie związani z wiceprezesem PiS Adamem Lipińskim i tzw. "frakcją młodych" - środowiskiem bliskim Stanisławowi Janeckiemu, poprzedniemu redaktorowi naczelnemu "Wprost".

"Jesteśmy grupą byłych dziennikarzy Wprost"

W internecie pod adresem www.wprostp.pl pojawiła się strona, potwierdzająca po części te spekulacje. Logo "Wprost przeciwnie" do złudzenia przypomina oryginalne logo "Wprost". Pod nim znajduje się oświadczenie: "Jesteśmy grupą byłych dziennikarzy tygodnika Wprost. Współtworzyliśmy to pismo w czasach, kiedy odnosiło ono największe sukcesy. Dziś nie możemy pogodzić się z tym, co stało się z tygodnikiem po przejęciu go przez Platfofrmę Mediową Point Group i postawieniu na jego czele redaktora Tomasza Lisa. Dlatego razem tworzymy nowy tygodnik Wprost Przeciwnie."

Na stronie nie pojawiają się żadne nazwiska, ale Dziennik.pl podaje, że projektem kieruje były szef "Wiadomości" i Agencji Informacji TVP za prezesury Piotra Farfała, Jan Piński. Sam zainteresowany odmówił serwisowi komentarza w tej sprawie.

Ostatnim debiutantem na rynku tygodników opinii było prawicowe "Uważam Rze" przygotowywane przez redakcję "Rzeczpospolitej". Pismo, osiągnęło duży sukces rynkowy - po kilku miesiącach jest wiceliderem w swoim segmencie (za "Polityką") i wg. najnowszych danych Presserwisu z kwietnia sprzedawało się w liczbie 133 221 egzemplarzy.

DOSTĘP PREMIUM