PSL dogadało się z SLD. Gdzie? W Polskim Radiu

Nowa medialna koalicja w publicznym Polskim Radiu. PSL dogadało się z SLD. Rafał Grupiński (PO): - Jestem przykro zaskoczony.

Oznacza to, że Polskim Radiem będzie rządzić nadal Jarosław Hasiński popierany przez Stowarzyszenie Ordynacka (jego szef Włodzimierz Czarzasty próbuje sterować mediami publicznymi). Hasińskiego wybrała we wtorek rada nadzorcza PR głosami lewicy i ludowców. Wygrał z Andrzejem Siezieniewskim (również popieranym przez SLD, ale nie przez Ordynacką).

Dlaczego PSL poparło Hasińskiego? Nieoficjalnie mówi się, że Włodzimierz Czarzasty, szef Ordynackiej, obiecał Janowi Wypychowi (przedstawicielowi PSL w radzie nadzorczej radia, członkowi rady naczelnej ludowców), że dostaną fotel szefa radiowej Jedynki. Ma nim być Marek Kassa - w latach 80. relacjonował dla radia proces zabójców ks. Popiełuszki, w latach 90., kiedy telewizją rządziła koalicja PSL-SLD, był wiceszefem ds. programowych w Telewizyjnej Agencji Informacyjnej. Wyleciał z telewizji, bo zbyt ostentacyjnie i nachalnie promował ludowców na antenie telewizji publicznej - relacjonował nawet kompletnie nieistotne spotkania z udziałem polityków PSL.

Cały tekst w serwisie internetowym "Gazety Wyborczej" >>

TOK FM PREMIUM