Kolejni byli posłowie PJN dołączą do klubu PO

Jutro wieczorem byli posłowie PJN Jan Filip Libicki i Jacek Tomczak zostaną przyjęci do klubu parlamentarnego Platformy Obywatelskiej. Wiceszef klubu PO Sławomir Rybicki potwierdził, że politycy zgłosili akces do klubu i jutro wieczorem ma zapaść decyzja w tej sprawie.

- Sądzę, że to formalność, ale zgodnie z regulaminem klubu przyjęcie w poczet nowych członków, szczególnie z innych formacji, wymaga głosowania - powiedział Rybicki. Dodał, że są to wyróżniający się posłowie, więc na pewno w klubie znajdzie się dla nich praca.

W zbliżających się wyborach parlamentarnych obaj politycy najprawdopodobniej wystartują z list Platformy Obywatelskiej. Jacek Tomczak będzie się starać o mandat poselski z Wielkopolsce, Jan Filip Libicki w tym samym regionie będzie kandydować do Senatu.

Obaj politycy odeszli z partii Polska Jest Najważniejsza po czerwcowym kongresie, na którym szeregi ugrupowania opuściła Joanna Kluzik - Rostkowska. Decyzję o odejściu tłumaczyli głębokim kryzysem w partii i brakiem wyraźnego odcięcia się od Prawa i Sprawiedliwości.

Katastrofa ''Bułgarii'': akcja ratunkowa i rozpacz [ZDJĘCIA]>>

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM PREMIUM