Wybory 2011. Palikot nakręcił klip identyczny jak ten PiS-u

W internecie można już oglądać nowy klip Ruchu Janusza Palikota. Ma identyczną formę, co pokazany wczoraj spot PiS.

- Tak się złożyło, że myśmy zrobili bardzo podobny spot, co zrobiło PiS - oświadczył w TVP Info Janusz Palikot. Przyznał, że wzorował się podobnie jak PiS z kampanii zagranicznych partii.

Wczoraj PiS pokazało 6 spotów radiowych i jeden telewizyjny. W tych pierwszych można posłuchać, jak "zwyczajni Polacy" skarżą się na problemy, jakie mają teraz - za rządów PO. Na końcu wszyscy mówią: "Panie Tusk, panu już podziękujemy".

W tym drugim widzimy grupę Polaków, z kartkami, gdzie wypisane jest ich zajęcie oraz wiek. Słyszymy, jak mówią: "Panie premierze Tusk, słyszy mnie pan? Nie jestem światowym kryzysem, jestem Polką", "Nie jestem obciachem, jestem Polakiem", "Nie jestem ciemniakiem, jestem Polką", "Nie jestem dziurą w drodze, jestem Polakiem", "Nie jestem antypolski, jestem za Polską". Spot zamyka stwierdzenie: "Panie premierze Tusk, panu już dziękujemy".

PiS prezentuje spoty - "Panie Tusk, panu już dziękujemy"

Spot Palikota jest dużo prostszy technicznie. Widzimy w nim ludzi, którzy wykrzykują swoje problemy: "Musimy wyjeżdżać za granicę", "Codziennie rzuca się nam przedsiębiorcom kłody pod nogi". Następnie chwalą Ruch Janusza Palikota: "Zagłosujmy na Ruch Palikota", "Kocham Palikota".

"Wygońmy ten beton z Wiejskiej" - Spot Stowarzyszenia RPP

Dziś przed siedzibą PiS odbędzie się oficjalna prezentacja klipu.

Newsy, komentarze, opinie - wszystko o kampanii znajdziesz na naszym facebookowym profilu >>

Który spot ci się podoba?

DOSTĘP PREMIUM