Raport Millera opóźniony, bo PO szuka nowego ministra?

PRZEGLĄD PRASY. Ujawnienie przez komisję Millera dokumentu o katastrofie smoleńskiej najbardziej wstrzymuje problem ze znalezieniem nowego szefa MON - "Rzeczpospolita".

Schetyna w TOK FM: Brak raportu Millera to kwestia techniczna >>

Gazeta pisze, że głównym powodem opóźnienia publikacji raportu komisji szefa MSWiA, nie są wcale kłopoty z tłumaczeniem. Według informacji "Rzeczpospolitej" na przeszkodzie jego ogłoszenia stoi kłopot ze znalezieniem osoby, która do wyborów pokieruje resortem obrony. Po tym, gdy pod koniec czerwca gotowy raport Millera trafił do premiera Donalda Tuska, w kancelarii premiera miała zapaść decyzja, że obecny szef MON będzie musiał odejść z rządu. Tym informacjom zaprzecza jednak rzecznik rządu - Paweł Graś.

Komentarze, sondaże, opinie . Obserwuj wybory na Facebooku >>

Według informacji gazety już kilka osób miało być sondowanych, czy do wyborów zgodzą się pokierować resortem obrony. Żadna jednak nie chce się zgodzić, ze względu na krótki czas, jaki pozostaje do końca kadencji.

Tajemnicze spotkanie

Według informacji "Gazety Wyborczej" komisja MSWiA, która przygotowywała raport na temat katastrofy smoleńskiej zebrała się w środę, a jej spotkanie trwało ponad sześć godzin. Co uzgadniano? - Do momentu opublikowania raportu komisja się nie wypowiada na temat swoich prac - mówi Małgorzata Woźniak, rzeczniczka MSWiA.

Już przerobili spot PiS. ''Panie prezesie Kaczyński, słyszy mnie pan?'' [WIDEO] >>

DOSTĘP PREMIUM