Wybory 2011. Lewica zaatakuje rząd Tuska VAT-em?

PRZEGLĄD PRASY. SLD chce, by na następnym posiedzeniu Sejmu odbyła się debata nad stanem finansów publicznych - dowiedziała się "Rzeczpospolita". Sojusz ma się również domagać obniżenia podatku VAT do 22 procent - czyli stanu sprzed roku.

Dodatkowo opowiadają się za zniesieniem podatku Belki, jeżeli pozwoli na to stan budżetu państwa - zdradza "Rzeczpospolitej" poseł SLD Stanisław Stec. Tomasz Kalita, rzecznik Sojuszu, przypomina, że zniesienie tak zwanego podatku Belki obiecywała sama PO, więc powinna się z tego wywiązać.

Komentarze, sondaże, opinie . Obserwuj wybory na Facebooku >>

"Rzeczpospolita" przypomina, że Platforma kilkakrotnie przymierzała się do likwidacji podatku Belki pobieranego od zysków kapitałowych i oszczędności. Minister finansów Jacek Rostowski już jesienią 2007 stwierdził, że w kolejnym roku podatku nie zniesie, ale może stanie się to od 2009 roku. Jednak wówczas na świecie szalał już kryzys i o likwidacji podatku Belki nie było mowy. Przeciwnie, działania rządu poszły w odwrotnym kierunku - wiosną tego roku Sejm uchwalił ustawę, która uniemożliwi bankom zakładanie lokat jednodniowych omijających ten podatek.

Już przerobili spot PiS. ''Panie prezesie Kaczyński, słyszy mnie pan?'' [WIDEO] >>

TOK FM PREMIUM