Wybory 2011. Nowe billboardy PiS. A na nich "Premier Kaczyński" [ZDJĘCIA]

W kilku miastach zawisły billboardy "Premier Kaczyński. Czas na odważne decyzje". To część kampanii "informacyjnej", którą prowadzi PiS. Czy slogan okaże się proroczy? Dotychczas plakaty oparte na podobnym pomyśle ("Premier z Krakowa" i "Prezydent Tusk") przynosiły wyborczą klęskę.

Na początku tygodnia PiS rozpoczęło trwającą do niedzieli kampanię telewizyjną i radiową "Głosy prawdy", którą samo nazywa "informacyjną". Bohaterowie spotów skarżą się na problemy, jakie mają w Polsce pod rządami PO. "Panie Tusk, panu już dziękujemy" - słyszymy. Okazuje się jednak, że PiS ma nie tylko nowe spoty, ale i billboardy. Choć partia jeszcze się nimi nie chwaliła.

Zaklinanie rzeczywistości nie sprawdziło się

W kilku miastach m.in. Bydgoszczy i Warszawie rozklejono billboardy z wizerunkiem Jarosława Kaczyńskiego na białym tle i hasłem: "Premier Kaczyński. Czas na odważne decyzje". Zaklinanie rzeczywistości hasłem wyborczym w przeszłości kończyło się dla polityków nie najlepiej. Nie było ani "Premiera z Krakowa" jak w 2005 zapowiadał Jan Rokita, ani "Prezydenta Tuska", jak w 2005 r. chcieli sztabowcy lidera PO.

- Billboardy są całkiem sympatyczne. Ludziom potrzebna jest alternatywa w postaci dobrej władzy. Dobrze ludziom przypomnieć, że był taki premier, za czasów, którego wzrost gospodarczy wynosił 7 proc., stworzono ponad milion miejsc pracy, Polska była szanowana za granicą - mówił wczoraj Jacek Kurski w "Kropce nad i" w TVN 24.

Zamiast billboardów - citylighty

W środę Trybunał Konstytucyjny ma zdecydować czy znowelizowany kodeks wyborczy jest zgodny z prawem i partię na czas kampanii będzie obowiązywał zakaz emisji spotów telewizyjnych i rozwieszania billboardów. Partie planują ominięcie zakazu. Jednym z pomysłów jest zastąpienie billboardów mniejszymi nośnikami citylightami - podświetlanymi ulicznymi reklamami. Ustawa zabrania bowiem reklamowania się na powierzchniach większych niż dwa metry kwadratowe.

Polityczne billboardy wiszą w twoim mieście? Zrób zdjęcie i wyślij na Alert24: 605 24 24 24 >>

Wybory 2011. 6 sposobów na kampanię przed kampanią>>

KAMPANIA WYBORCZA 2011 na Facebooku - dołącz do nas!