Kaczyński pisze do Tuska: Mój list wynika z troski o los Polaków

- Proszę potraktować mój list jako element troski o losy społeczeństwa polskiego, utrudzonego codziennymi kłopotami zaopatrzenia rodzin w produkty żywnościowe i odczuwającego strach przed przyszłością zagrożoną brakiem działania i kompetencji ze strony Pana rządu, szczególnie ministra Sawickiego - pisze Jarosław Kaczyński w liście zamieszczonym na blogu na portalu Salon 24.

Dzisiaj wieczorem na blogu prezesa PiS pojawił się list zaadresowany do premiera Donalda Tuska. Jarosław Kaczyński pisze o "tragicznej" sytuacji polskiego rolnictwa. - Doskonale Pan wie, Panie Premierze, że sytuacja w polskim rolnictwie staje się tragiczna. Rynki żywnościowe są destabilizowane od początku 2011 roku. Wysokie ceny żywności ograniczą popyt krajowy, a wzrastające koszty produkcji rolnej przy niższych dopłatach bezpośrednich mogą zamknąć nam rynki europejskie na polską żywność - alarmuje Kaczyński.

"Zagrożone jest bezpieczeństwo żywnościowe"

Prezes PiS pisze o niskiej opłacalności produkcji rolniczej i "drożyźnie" w sklepach.- Drożyzna i wysokie ceny żywności dotykają każdego obywatela, zamknięcie granicy rosyjskiej na polskie warzywa w samym szczycie produkcyjnym, oznacza straty dla rolników zaangażowanych w tym kierunku produkcji rolniczej. Zagrożone jest wręcz bezpieczeństwo żywnościowe Polaków - twierdzi Kaczyński.

"Prezydencja to nie karnawał"

Zdaniem prezesa PiS w tym czasie minister Sawicki "zajęty jest podróżowaniem po Europie i na kolejne targi żywnościowe". Kaczyński wytyka, że, minister Sawicki poparł niedawno konkluzję prezydencji węgierskiej w sprawie przyszłości WPR. - Co oznacza nierówne dopłaty bezpośrednie dla polskich rolników po 2013 r., a zatem możliwości konkurowania polskiego rolnika z rolnikami z innych krajów UE jeszcze się pogorszą. Pragnę Pana publicznie zapytać, czy ta skandaliczna decyzja została podjęta za Pana wiedzą, czy jest wyrazem niekompetencji ministra rolnictwa? - pisze Kaczyński.

- Prezydencja to nie karnawał, powinna być okresem ciężkiej pracy. Apeluję do Pana, aby podjął Pan niezbędne i pilne działania w obszarze rolnictwa - kwituje Kaczyński.

KAMPANIA WYBORCZA 2011 na Facebooku - dołącz do nas!

DOSTĘP PREMIUM