"Jesteście bandą kretynów i możemy wam wcisnąć każdą głupotę". Komentatorzy o billboardach i spotach

- Jestem wściekły jako wyborca. To jest dla mnie oczywista próba ominięcia prawa - komentował partyjne "kampanie informacyjne" Łukasz Lipiński z "GW". Jacka Rakowieckiego szczególnie oburza akcja PiS-u. - Twierdzenie, że billboard "Premier Jarosław Kaczyński" jest billboardem informacyjnym, to mówienie obywatelom: jesteście bandą kretynów i możemy wam wcisnąć każdą głupotę - ocenił.

PiS, SLD i troje posłów PO raczą nas billboardami i spotami. Zasłaniają się prowadzeniem "kampanii informacyjnej", promocją programu partii czy udzielaniem w biurze poselskim porad prawnych dla mieszkańców miasta.

Najbardziej okazała jest trwająca od tygodnia kampania Prawa i Sprawiedliwości. W całym kraju wiszą billboardy z hasłem "Premier Jarosław Kaczyński". Do tego dochodzą spoty radiowe i telewizyjne.

Po Gibale i Pomaskiej przyszedł czas na Konstantego Miodowicza. Zobacz plakaty posła PO

- Twierdzenie, że billboard "Premier Jarosław Kaczyński" jest billboardem informacyjnym to mówienie obywatelom tego kraju: jesteście banda kretynów i możemy wam wcisnąć każdą głupotę - grzmiał Jacek Rakowiecki w Poranku Radia TOK FM.

Komentarze, sondaże, opinie . Obserwuj wybory na Facebooku >>

"Jestem wściekły"

Równie mocno partyjne akcje komentował Łukasz Lipiński. - Jestem wściekły jako wyborca. To jest dla mnie oczywista próba ominięcia prawa. W poprzednich kampaniach takie wypadki były pojedyncze i to było piętnowane. A teraz mamy prawdziwy wysyp i jakby nikt się tym nie przejmował. Ja na pewno nie zagłosuję na kogoś, kto łamie prawo - zapowiedział dziennikarz "Gazety Wyborczej".

Janina Paradowska, prowadząca Poranek Radia TOK FM, przyznała, że dziwi ją "bezczynność PKW".

Państwowa Komisja Wyborcza wydała wczoraj specjalny komunikat, w którym przypomniała, że ani partie ani osoby publiczne nie mogą prowadzić tzw. kampanii informacyjnych, jeśli nie są one wolne od elementów agitacji wyborczej.

Minister Pitera zmartwiona Bo partyjni koledzy pokazali, jak obejść prawo>>

Już przerobili spot PiS. ''Panie prezesie Kaczyński, słyszy mnie pan?'' [WIDEO] >>

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM PREMIUM