Hit kasowy Allena już w polskich kinach [ZWIASTUN]

Na ekranach polskich kin jest od piątku nowa komedia Woody'ego Allena "O północy w Paryżu".

O północy w Paryżu - polski zwiastun

83 miliony dolarów na koncie filmu czynią z niego najbardziej kasowy przebój w karierze reżysera. Obraz okazał się prawdziwą rewelacją kin w Stanach Zjednoczonych, gdzie zarobił blisko 51 mln dolarów, dublując wynik hitu "Vicky Cristina Barcelona". W komedii "O północy w Paryżu" śledzimy losy niedawno zaręczonej pary. Inez (Rachel McAdams) i Gil (Owen Wilson) przybywają do światowej stolicy romansu, by zaplanować ślub. Jednak wierność zakochanych zostanie wystawiona na próbę, gdy na ich drodze pojawią się wyrafinowany znawca sztuki Paul (Michael Sheen) oraz tajemnicza i zmysłowa muza Adriana (Marion Cotillard), a po czarujących zakątkach Paryża zacznie oprowadzać ich sama Carla Bruni.

W gwiazdorskiej obsadzie komedii Woody'ego Allena znajdziemy także laureatów Oscara, Adriena Brody'ego oraz Kathy Bates w rolach miłosnych doradców Gila.

Amerykańscy krytycy są zachwyceni najnowszym dziełem Woody'ego Allena. Wg "Movie Emporium" jest to "najgenialniejsza komedia Allena od lat, pełna wdzięku i humoru, nawet dla tych widzów, którzy nie są jego wielbicielami". A "Entertainment Spectrum" nazywa O północy w Paryżu" ."Komediowym arcydziełem".

Film docenili widzowie pierwszych, przedpremierowych, pokazów w Polsce. W rozmowie z dziennikarką IAR podkreślali, że Woody Allen ich nie zawiódł: "Urzekł mnie bajkowy klimat tego uroczego filmu, tak kontrastujący z filmami akcji, pełnymi bijatyk" - mówił młody mężczyzna po wyjściu z kina. Inna kinomanka podkreślała, że oprócz zabawnej komediowej intrygi w filmie zachwyca urzekający obraz Paryża, a także zgrabnie pokazana wędrówka głównego bohatera, Gila po kolejnych epokach od Belle epoque, po lata najnowsze.

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM