Ponad 70 mln książek sprzedanych. Pora na film. Ogłoszono obsadę "50 twarzy Greya"

Charlie Hunnam jako Christian Grey i Dakota Johnson jako Anastasia Steele - to ogłoszona dzisiaj podstawowa obsada ekranizacji bestsellerowej (i kontrowersyjnej) powieści "50 twarzy Greya".

Hunnam znany jest przede wszystkim z serialu "Synowie Anarchii" i filmu "Pacific Rim", Johnson zaś z takich filmów jak "The Social Network", "21 Jump Street" oraz "Jeszcze dłuższe zaręczyny". Premiera filmu planowana jest na 1 sierpnia 2014 roku.

Często określana mianem "porno dla mam", "50 twarzy Greya" to pierwsza część trylogii o romansie tytułowego Christiana Greya ze studentką Anastasią Steele. Na całym świecie powieść wzbudziła ogromne kontrowersje, głównie ze względu na to, że relacja Greya ze Steele opiera się na BDSM (to akronim od angielskich słów bondage & discipline (krępowanie i dyscyplina), domination & submission (dominacja i uległość) oraz sadism & masochizm).

Dyskusji o tym, czy to dobra literatura, czy nie, odbyło się już dziesiątki, jeżeli nie setki. Jedno jest jednak pewne - to literatura sprzedająca się: do tej wszystkich części cyklu rozeszło się ponad 70 mln egzemplarzy, co zapewniło autorce - E. L. James - miejsce w pierwszej setce najbardziej wpływowych ludzi na świecie tygodnika "Time" oraz 95 milionów dolarów dochodu.

Bestseller E. L. James do kupienia na Publio.pl>>

Z szefa motocyklowego gangu na playboya

Tytułową rolę Christiana Greya ma zagrać Charlie Hunnam, do tej pory najbardziej znany z głównej roli w serialu "Sons of Anarchy" ("Synowie Anarchii"), gdzie wciela się w postać Jacksona "Jaxa" Tellera, przywódcę klubu motocyklowego. Za grę w serialu był nominowany do kilku branżowych nagród. Teraz jednak czeka go nieco inna rola - powieściowy Grey jest playboyem i milionerem.

Zobacz wideo

Dakota Johnson z kolei do tej pory zagrała w kilku filmach i szybko zlikwidowanym serialu komediowym "Ben and Kate".

Zobacz wideo

TOK FM PREMIUM