"Bóg jest z nami, mężczyznami". Historia dziewczyny, która musi żyć jak mężczyzna [ZOBACZ FILM]

Bedri, Dziewica Kanunu, z własnego wyboru została męskim członkiem rodziny. Według Kodeksu Kanun kobieta może zostać "mężczyzną", przejąć jego prawa i obowiązki. Musi jednak do końca życia pozostać dziewicą.

Posiada przywileje typowe dla mężczyzn, nosi też męski strój. O wyborze drogi życiowej zdecydowała konieczność ocalenia honoru rodziny.

Bedri pracowała jako księgowa w spółdzielni i została niesłusznie oskarżona o defraudację. Aby ocalić rodzinę przed prześladowaniami agentów komunistycznego reżimu, jej ojciec wyrzekł się córki. Pobyt w więzieniu skłonił ją do podjęcia dramatycznej decyzji - postanowiła, że odtąd będzie żyć jak mężczyzna. Tym samym zrezygnowała z miłości i pogodziła się z faktem, że nigdy nie będzie miała dzieci.

To był świadomy wybór, bunt przeciwko ojcu, który dla honoru i dobra rodziny wyrzekł się jej, kiedy została niesłusznie skazana na karę więzienia. Bedri jako Dziewica Kanunu cieszy się dziś szacunkiem lokalnej społeczności, będąc też pośrednikiem pomiędzy "światem kobiet" a "światem mężczyzn".

Zobacz za darmo >>>

DOSTĘP PREMIUM