Teraz "Kogel Mogel 3", ale już za chwilę "Ułaskawienie". Grażyna Błęcka-Kolska: Chciałam pokazać rozpacz po stracie

- Jestem ostatnią ze swojego rodu, wszystkich pochowałam - powiedziała Grażyna Błęcka-Kolska w audycji Kultura Osobista w TOK FM. Aktorka gościła w studiu w związku z premierą dwóch filmów z jej udziałem.
Zobacz wideo

"Miszmasz, czyli Kogel Mogel 3" to trzecia część komedii "Kogel Mogel" z 1988 roku w reżyserii Romana Załuskiego (rok później powstała część druga, "Galimatias, czyli Kogel Mogel 2"). Tym razem za kamerą stanął Kordian Piwowarski. Film do kin wszedł 25 stycznia

Grażyna Błęcka-Kolska ponownie wcieliła się w rolę Katarzyny Solskiej. - Scenariusz mi się bardzo spodobał, z wielkim sentymentem wracały do mnie te dwa pierwsze filmy - przyznała aktorka w rozmowie z Martą Perchuć-Burzyńską. 

I to właśnie z ról w obu komediach Romana Załuskiego oraz przede wszystkim występów w filmach Jana Jakuba Kolskiego - z którym była związana życiowo - najbardziej znana jest Grażyna Błęcka-Kolska. Pytana, czy nie ma poczucia, że dała się zaszufladkować, odpowiedziała, żartując, że ta szuflada jest bardzo piękna i wygodna. 

- Nikt nie chciał mnie, nikt mnie nie poszukiwał, nie proponował mi pracy, nikt nie zobaczył mnie w swoim świecie. Grałam u pana Andrzeja Wajdy w "Wyroku na Franciszka Kłosa" i jakieś epizody u innych reżyserów - przyznała aktorka. 

Od "Kogla Mogla 3" do "Ułaskawienia"

Niecały miesiąc po premierze "Kogla Mogla 3", bo 22 lutego do kin wejdzie film Jana Jakuba Kolskiego "Ułaskawienie". To historia oparta na wątkach z życia osobistego reżysera. Fabuła startuje w momencie, gdy właśnie skończyła się wojna. Małżonkowie Jakub (Jan Jankowski) i Hanka (Grażyna Błęcka-Kolska) przemierzają Polskę z trumną, żeby pochować swojego syna zabitego przez konfidenta UB.

- Bardzo chciałam pokazać rozpacz po stracie. Jestem ostatnią ze swojego rodu, wszystkich pochowałam - przyznała aktorka. I dodała, że źle jest jej z tym, co dzieje się, gdy kogoś dotknie śmierć bliskiej osoby. - Bardzo mi przeszkadza, że zostajemy w tych ścianach sami, samotni z tą żałobą - powiedziała. Dodała, że rola Hanki była dla niej bardzo trudna z perspektywy jej życiowego doświadczenia. W 2014 roku w wypadku samochodowym zginęła córka aktorki. 

- Chciałam, żeby widz się wzruszył, przecież każdy z nas kogoś stracił. Mało jest osób, które mają wszystkich obok siebie - mówiła Grażyna Błęcka-Kolska w poruszającej rozmowie z Martą Perchuć-Burzyńską. 

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM