"Zimna wojna" najlepszym europejskim filmem. Prestiżowe wyróżnienie także dla innego filmu z Polski

"Zimna wojna" z kolejnym prestiżowym wyróżnieniem. Obraz Pawła Pawlikowskiego z hiszpańską nagrodą Goi dla najlepszego filmu europejskiego. Za tydzień dowiemy się, czy "Zimna wojna" zgarnie brytyjskie nagrody BAFTA.
Zobacz wideo

"Zimna wojna" z nagrodą Hiszpańskiej Akademii Filmowej dla najlepszego obrazu europejskiego.

Nagrodę Goi, na gali w Sewilli, otrzymał też "Jeszcze jeden dzień życia". Koprodukcja polsko-belgijsko-hiszpańsko-niemiecko-węgierska uznana została za najlepszy film animowany. Pełnometrażowy film, łączący techniki animacji i dokument, oparty jest na książce najsłynniejszego polskiego reportażysty Ryszarda Kapuścińskiego, która ukazała się na rynku w 1976.

Nagrody BAFTA czekają

Za tydzień swoje prestiżowe nagrody filmowe przyznają Brytyjczycy. "Zimna wojna" Pawła Pawlikowskiego nominowana jest w aż czterech kategoriach: najlepszy scenariusz, najlepszy film zagraniczny, najlepsze zdjęcia - Łukasz Żal, najlepsza reżyseria.

24 lutego dowiemy się, jak "Zimna wojna" poradzi sobie w walce o Oscary. Film Pawlikowskiego, przypomnijmy, ma trzy nominacje: najlepszy film nieanglojęzyczny, najlepsze zdjęcia, najlepszy reżyser.

Poprzedni film Pawła Pawlikowskiego - 'Ida" - został wyróżniony Oscarem dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego.

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM