Czy wśród rycerzy były też kobiety? Najlepsze podcasty o "Grze o tron"

W jednym z odcinków finałowego sezonu "Gry o tron" dzielna wojowniczka Brienne z Tarthu dostaje w nagrodę za swoje zasługi tytuł rycerski. Co w rzeczywistości w średniowiecznych czasach decydowało o przyznaniu takiego tytułu?

O to, czy kobieta mogła dostać tytuł rycerski zapytaliśmy mediewistę prof. Jerzego Pysiaka.

"Gra o tron" powróciła z finałowym sezonem, a my co tydzień komentowaliśmy najnowsze wydarzenia w serialu, spoilery, teorie fanowskie i wszystko, czym żyje internet. Podcast prowadziła gościnnie Marta Wawrzyn z serwisu Serialowa.pl, gośćmi są osoby zajmujące się tematyką seriali.

To pierwszy w polskich mediach podcast o serialu "Gra o tron". Premiera w każdy poniedziałek wieczorem. Wszystkie odcinki podcastu znajdziesz tutaj.

Finał "Gry o tron" nie miał szans zadowolić wszystkich, ale takiej skali rozczarowania nikt się nie spodziewał. Co poszło nie tak? Czy była szansa na bardziej satysfakcjonujące rozwiązanie? Czy większa liczba odcinków uratowałaby serial? I czy George R.R. Martin napisze to samo, tylko lepiej?

Sporo miejsca "Grze o Tron" poświęca na antenie TOK FM Cezary Łasiczka w “Grze OFF tron”. Postanowił sprawdzić, czy smoki z "Gry o tron" mogłyby dziś żyć. W poszukiwaniu odpowiedzi przepytał dr. Daniela Tyborowskiego, paleontologa z Muzeum Ziemi Polskiej Akademii Nauk.

Cezary Łasiczka przepytał też genetyka o to, czym grozi styl życia Targaryenów, czyli o potomstwie ze związków kazirodczych.

Finałowy sezon "Gry o tron" kończy pewną epokę w dziejach telewizji, jak i rynku serialowego. Jak fani serii odnajdą się w serialowym świecie? Anna Piekutowska i Zuzanna Piechowicz zebrały siedem propozycji dla tych, którym podobała się "Gra o tron". Którą z nich wybierzesz?

DOSTĘP PREMIUM