HBO. "Gra o tron". Petycję w sprawie remaku ostatniego sezonu serialu podpisało już ponad 760 tys. osób

"Ten serial zasługuje na finałowy sezon, który ma sens" - napisali twórcy petycji. Choć spełnienie ich żadań wydaje się być mało realne, chcą by ich petycję podpisało co najmniej milion osób. To może się udać.
Zobacz wideo

Apel w sprawie stworzenia remaku kultowego serialu "Gra o tron" podpisało już 761,429 osób. 

Jej sygnatariusze uważają, że twórcy serialu, David Benioff oraz D.B. Weiss, dowiedli już, że są "przygnębiająco niekompetentnymi" scenarzystami, jeśli nie tworzą historii na podstawie książki. Serial zaczął bowiem znacząco odbiegać od książkowego pierwowzoru George'a R.R. Martina w szóstym sezonie. 

Petycja nosi więc wymowny tytuł: Remake 8. sezonu "Gry o tron" z kompetentnymi scenarzystami. 

Fani są oburzeni niektórymi niedociągnięciami. Wielbiciele wytykali zbyt duże ciemności, panujące podczas bitwy o Winterfell, czy pozostawiony na stole kubek do kawy. 

Głównym jednak powodem krytyki wydaje się być zbyt proste zakończenia niektórych wątków, a także spłycenie budowanych przez siedem lat charakterów postaci. 

Nie wszyscy są jednak niezadowoleni z serialowych rozwiązań Benioffa i Weissa. Ostatnie odcinki podobały się pisarzowi, Stephenowi Kingowi. 

"Uwielbiam ostatni sezon GoT, włączając wpadającą w szał w King's Landing Dany". Pisarz stwierdził, że negatywne opinie na temat zakończenia serii mogą być wynikiem tak naprawdę tego, że ludzie po prostu nie chcą, aby serial się skończył. 

HBO. "Gra o tron". Pierwszy odcinek 8. sezonu pobił rekordy oglądalności

Premierowy odcinek finałowego sezony "Gry o tron" miał największą oglądalność w ponad czterdziestoletniej historii stacji. 

DOSTĘP PREMIUM