Mateusz Dopieralski o nowej płycie Bitaminy: "Lubimy nie wiedzieć, gdzie nas wywieje"

- Wiedzieliśmy na pewno, że po "Kawalerce" wracamy do naszych etno zajawek, naszych korzeni - mówił w TOK FM Mateusz Dopieralski z Bitaminy.
Zobacz wideo

Muzyk opowiedział Kamilowi Wróblewskiemu o najnowszej płycie Bitaminy pt. "Kwiaty i Korzenie", która ukazała się 28 czerwca. To piąty krążek w dorobku zespołu, tworzonego również przez Piotra Sibińskiego i Amara Ziembińskiego. 

- Na pewno wiedzieliśmy, że Piotrek i ja będziemy na wokalu. Dotychczas to się nie zdarzyło. Wiedzieliśmy, że będziemy dzielili te utwory między nim a mną. Nagraliśmy też jeden numer, w którym występujemy razem. To wiedzieliśmy na pewno… a gdzie nas wywieje? Tego nawet lubimy nie wiedzieć - mówił w TOK FM Mateusz Dopieralski. 

Jak tłumaczył, tytuł “Kwiaty i korzenie” oddaje dualizm muzyki Bitaminy - z jednej strony popowej, z drugiej - zawierającej też bardziej surowe elementy. 

Korzenie symbolizują też więź między artystami, która jest silna mimo upływu czasu. - Tego nikt nam nie zabierze - podkreślił muzyk. 

 

Od czasu wydania hitowej "Kawalerki" z 2017 roku, dla Bitaminy trwa dobra passa. Zespół występuje na największych festiwalach i wyprzedaje kluby.

Więcej o "Kwiatach i Korzeniach" oraz historii Bitaminy w podcaście. Zapraszamy do słuchania! 

> Pobierz Aplikację TOK FM, słuchaj i testuj przez dwa tygodnie

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM