Poczytalni na żywo z Literackiego Sopotu. Odwiedź nas podczas audycji!

Radiowy Klub Książki zawita do Sopotu. Audycja TOK FM z szumem morza w tle i z udziałem słuchaczy. Jak zwykle jesteśmy ciekawi, co teraz czytacie i co czytać będziecie. Dla aktywnych uczestników dyskusji przygotowaliśmy prezenty książkowe i nie tylko.

Sobotnia audycja “Poczytalni” nadawana będzie o godzinie 17 na żywo z Sopotu. Będziemy rozmawiać o "Drabinie do nieba" Johna Boyne'a, która ma swoją premierę na Literackim Sopocie. Opowiada historię mężczyzny, który posunie się do wszystkiego, by zostać sławnym pisarzem. 

Kolejna z pozycji to "Encyklopedia Wczesnej Ziemi" Isabell Greenberg. To obsypana nagrodami powieść graficzna. Przed naszymi czasami planetę zamieszkiwała inna, nieznana cywilizacja, ale jej mity były do naszych zaskakująco podobne. 

W trakcie programu porozmawiamy też ze Słuchaczami TOK FM, którzy postanowią odwiedzić nas tego dnia - zapytamy co czytacie i co polecacie. Będziemy mieli dla Was niespodzianki!

W sobotę na antenie TOK FM od rana pojawiały się tematy dotyczące literatury. O 11:00 na Magazyn Radia TOK FM zapraszamy wspólnie z Karoliną Głowacką. Będziecie mogli podglądać "radio od kuchni" w plenerowym studiu TOK FM w pobliżu sopockiego molo. 

Naszymi gośćmi byli:

Daisy Johnson. Brytyjska pisarka. Jej powieść "Pod powierzchnią" (tłum. Jan Kabat, wyd. Świat Książki) w 2018 roku znalazła się w finale "Man Booker Prize", czyniąc ją najmłodszą autorką nominowaną do tej nagrody. Polska premiera książki odbędzie się na Literackim Sopocie.

Reni Eddo-Lodge. Mieszkająca w Londynie, wielokrotnie nagradzana dziennikarka. Autorka książki "Dlaczego nie rozmawiam już z białymi o kolorze skóry" (tłum. Anna Sak, wyd. Karakter).

Edyta Bystroń, Anna Krztoń, Olga Wróbel. Uczestniczki debaty "Miejsce dla dziewczyn" w cyklu "Wokół komiksu" na festiwalu Literacki Sopot.

Dziennikarze TOK FM zapraszają festiwalowe spotkania:

Czwartek 17:00: Marta Perchuć-Burzyńska rozmawia z Reni Eddo-Lodge

Piątek 14:00: Łukasz Wojtusik prowadzi spotkanie z Johnem Boyne

Piątek 17:00: Marta Perchuć-Burzyńska rozmawia z Ntailan Lolkoki

Niedziela 16:00: Łukasz Wojtusik prowadzi spotkanie z Wojciechem Chmielarzem

Więcej szczegółów: https://www.facebook.com/events/948687608816522/

DOSTĘP PREMIUM