Internetowy kalkulator książek Olgi Tokarczuk. Możesz sprawdzić, ile czasu zajmie czytanie dzieł noblistki

Jak długo, w określonym czasie i tempie, zajmie czytanie książek Olgi Tokarczuk, pokazuje internetowy kalkulator książek noblistki. Działający online licznik stworzył krakowski startup.
Zobacz wideo

Olga Tokarczuk odbierze literackiego Nobla już 10 grudnia. Wszyscy, którzy jeszcze nie czytali książek laureatki, mogą dokładnie zaplanować, co zdołają przeczytać do uroczystości w Sztokholmie. Dzięki licznikowi, stworzonemu przez firmę z Krakowa, można sprawdzić, ile czasu zajmie nam czytanie poszczególnych książek Olgi Tokarczuk. 

- Kalkulator jest przeznaczony dla wszystkich miłośników książek. Niezależnie od tego, czy ktoś już czytał książki Olgi Tokarczuk, czy dopiero zamierza się zapoznać się z jej twórczością. Nasz kalkulator bowiem nie tylko proponuje najlepszą kolejność przeczytania książek noblistki, ale potrafi też ułożyć plan, na ferie świąteczne – czytamy na stronie firmy.

Licznik pokazuje np. że w siedem dni osoba, która ma mało czasu i czyta w normalnym tempie przez trzy godziny dziennie, pozna treść trzech książek ("Prawiek i inne czasy" – 284 strony, "Profesor Andrews w Warszawie" – 80 stron, "Opowiadania bizarne" – 254 strony) wyselekcjonowanych w kolejności „według ocen, od najlepszej”. Z kolei osoba, która ma dużo czasu, czyta szybko, i dziennie wygospodaruje ok. 6 godzin na czytanie, może w niecałe dwa tygodnie przeczytać 16 różnych objętościowo książek. 

Olga Tokarczuk z Noblem

Olga Tokarczuk została wyróżniona najbardziej prestiżową nagrodą literacką za rok 2018. Ogłoszono to dopiero 10 października, bo przed rokiem wyróżnienia nie wręczano. Z powodu skandalu w Akademii Szwedzkiej, która Noble przyznaje. 

Polską pisarkę wyróżniono "za wyobraźnię narracyjną, która z encyklopedyczną pasją prezentuje przekraczanie granic jako formę życia".

Na literackiego Nobla czekaliśmy 23 lata - w 1996 roku wyróżniono Wisławę Szymborską. 

Olga Tokarczuk jest autorką m.in.: "Podróży ludzi Księgi", „"Prawieku i innych czasów", "Gry na wielu bębenkach", "Prowadź swój pług przez kości umarłych", "Ksiąg Jakubowych" oraz "Biegunów", za którą w 2018 r. otrzymała międzynarodową Nagrodę Bookera.

Spotkanie Olgi Tokarczuk z czytelnikami we Wrocławiu. Posłuchaj dzięki aplikacji TOK FM:

TOK FM PREMIUM