Marie Fredriksson nie żyje. Wokalistka zespołu Roxette miała 61 lat

Marie Fredriksson zmarła 9 grudnia w swoim domu - czytamy w komunikacie opublikowanym w mediach. Wokalistka szwedzkiej grupy Roxette przegrała walkę z chorobą.
Zobacz wideo

Marie Fredriksson, znana jako wokalistka zespołu Roxette, zmarła 9 grudnia. W komunikacie prasowym poinformowano, że Marie Fredriksson zmagała się z guzem mózgu, który wykryto u niej w 2002 roku.

Marie Fredriksson razem z Perem Gessle tworzyła zespół Roxette, znany z przebojów "Listen to Your Heart" i "It Must Have Been Love".

 

Informację o śmierci Marie Fredriksson przekazała mediom menedżerka muzyczna Marie Dimberg. W komunikacie prasowym podała, że wokalistka grupy Roxette zmarła w poniedziałek 9 grudnia tuż nad ranem w swoim apartamencie. "Z wielkim smutkiem musimy ogłosić, że odeszła jedna z naszych największych i najbardziej ukochanych artystek." - napisano w komunikacie.

Marie Fredriksson przez wiele lat walczyła z nowotworem mózgu, który zdiagnozowano u niej w 2002 roku. Mimo intensywnego leczenia, po serii chemioterapii i napromieniania,  Marie doznała trwałego uszkodzenia mózgu. Częściowo straciła wzrok w prawym oku, zdolność czytania i liczenia. Dwa lata później powróciła z nową płytą "The Change" oświadczając, że jest już w pełni zdrowa. 

W ostatnim czasie problemy ze zdrowiem powróciły. Po kilku koncertach w RPA lekarze zalecili jej odpoczynek i odwołanie zaplanowanej na lato trasy koncertowej, którą zespół Roxette miał świętować 30 lat pracy i promować najnowszą płytę "Good Karma". 

Podczas 30-letniej kariery, Marie Fredriksson i Per Gessle wydali 10 albumów studyjnych.

Marie Fredriksson pozostawiła męża Mikaela Bolyosa oraz dzieci Josefin i Oscara.

DOSTĘP PREMIUM