Dziś premiera "Wiedźmina" na Netfliksie. Ile odcinków do obejrzenia?

Już dziś od godz. 9 na platformie Netflix będzie dostępny pierwszy sezon serialu "Wiedźmin" nakręconego na podstawie bestsellerowej sagi Andrzeja Sapkowskiego. Będzie można obejrzeć 8 odcinków pierwszego sezonu.
Zobacz wideo

Netflix udostępni swój serial "Wiedźmin" w Polsce w piątek o godzinie 9:00. Widzowie otrzymają dostęp do wszystkich odcinków pierwszego sezonu, czyli do ośmiu epizodów.

"Wiedźmin" na Netfliksie. Pierwszy sezon dostępny od dziś

Serial "Wiedźmin" na podstawie bestsellerowej sagi Sapkowskiego to opowieść o samotnym łowcy potworów Geralcie z Rivii, który szuka swojego miejsca w świecie pełnym zła i niebezpieczeństw. Pomagają mu w tym czarodziejka Yennefer i młoda księżniczka Ciri.

Zobacz zwiastun serialu "Wiedźmin":

 

Twórcy przygotowali różne opcje językowe. "Wiedźmin" będzie dostępny w wersji anglojęzycznej, z polskimi napisami, z polskim lektorem lub dubbingiem. W wersji dubbingowanej usłyszymy Michała Żebrowskiego w roli głównego bohatera, czyli Geralta z Rivii. Aktor grał Wiedźmina w 2002 r. w serialu TVP, więc w Polsce jest kojarzony z tą postacią. Netflix zapowiedział już, że powstanie 2. sezon "Wiedźmina". Prace mają ruszyć na początku 2020 r. Premiera planowana jest na 2021 rok. 

18 grudnia odbyła się polska premiera serialu na torze wyścigów konnych w Służewcu, na której pojawili się twórcy serialu, aktorzy wcielający się w główne role Henry Cavill, Anya Chalotra i Freya Allan. 

Już dziś o serialu "Wiedźmin" w specjalnym odcinku podcastu SZKODA CZASU NA ZŁE SERIALE

Serial Wiedźmin na Netfliksie: Duch powieści zachowany, ale znajdzie się kilka zaskoczeń

Producentem wykonawczym serialu jest Tomasz Bagiński, który zapewnia, że produkcja Netfliksa "zachowuje wszystko to, co najważniejsze w literaturze Sapkowskiego". - Odcień powagi, ale też sarkazmu, dobrego, czarnego, polskiego humoru. Z tego jestem najbardziej zadowolony. Pojawiają się tam całe partie tekstu, fragmenty dialogów, duże części oryginalnego materiału, który napisał Andrzej Sapkowski. Oczywiście, jest to adaptacja, więc niektóre historie zostały rozszerzone - chociażby wątki Yennefer i Ciri, które w oryginale były wyłącznie zasygnalizowane. My je rozbudowaliśmy, ponieważ chcieliśmy dodać to, co przydarzyło się im w przeszłości. Prócz tego będzie też na pewno parę innych zaskoczeń, ale moim zdaniem wszystkie są utrzymane w duchu powieści – zaznaczył producent wykonawczy.

Obsada serialu "Wiedźmin"

W serialu "Wiedźmin" Netfliksa wystąpili następujący aktorzy: Henry Cavill (Wiedźmin), Anya Chalotra (Yennefer), Freya Allan (Ciri), Jodhi May (Calanthe), Bjorn Hlynur Haraldsson (Eist), Adam Levy (Myszowór), MyAnna Buring (Tissaia), Mimi Ndiweni (Fringilla), Therica Wilson-Read (Sabrina), Millie Brady (Renfri), Eamon Farren (Cahir), Joey Batey (Jaskier), Lars Mikkelsen (Stregobor), Royce Pierreson (Istredd), Wilson Radjou-Pujalte (Dara), Anna Shaffer (Triss) oraz Maciej Musiał (Sir Lazlo).

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM