Wojciech Mann odchodzi z radiowej Trójki po 55 latach współpracy

Wojciech Mann odchodzi z radiowej Trójki. - Postanowiłem, że to ja podejmę tę decyzję, a nie ktoś za mnie - powiedział dziennikarz "Gazecie Wyborczej".
Zobacz wideo

Dziennikarz po 55 latach pracy przy Myśliwieckiej 3/5/7 żegna się z programem III. Jego decyzja ma związek z nieprzedłużeniem umowy dla jego antenowej partnerki Anny Gacek.

Wojciech Mann razem z Anną Gacek prowadził przez dekadę audycję "W tonacji Trójki", dlatego wiele osób liczyło na reakcję dziennikarza po odejściu partnerki.   

Jednocześnie Wojciech Mann zapowiedział, że w środę 11 marca wyda oficjalne oświadczenie dotyczące jego przyszłości w rozgłośni. Teraz wiemy już, że po 55 latach pracy na dobre opuści szeregi Trójki. Jak podała "Gazeta Wyborcza", Mann podjął decyzję o pożegnaniu się z Polskim Radiem - decyzję, z którą "zmagał się od lat".

Jak dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl, Wojciech Mann znika z Trójki z dnia na dzień, nie poprowadzi już piątkowej audycji "Zapraszamy do Trójki". - Wygląda na to, że nie pożegna się ze słuchaczami na antenie - mówi portalowi syn dziennikarza.

Wojciech Mann

Wojciech Mann to polski dziennikarz muzyczny, satyryk, aktor, pedagog i autor tekstów piosenek. Pracował w Trójce od 1965 roku. Prowadził takie programy jak: "Magazyn 4/4", "Muzyczna poczta UKF," "W tonacji Trójki", "Zapraszamy do Trójki", "Bielszy odcień bluesa", "Między dniem a snem", "Radio Mann", "Manniak niedzielny", "Manniak po ciemku", "Piosenki bez granic".

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (7)
Wojciech Mann odchodzi z radiowej Trójki po 55 latach współpracy
Zaloguj się
 • getz54

  Oceniono 7 razy 3

  Panie Wojtku, są takie decyzje, trudne decyzje, które musimy podjąc w zgodności ze swoim sumieniem, dobrym wychowaniem, zwykłą ludzką przyzwoitością. Decyzje, których podjęcie spowoduje, ze spędzimy resztę zycia z podniesioną wysoko głową, otoczeni powszechnym szacunkiem. Taką decyzję właśnie Pan podjął. Nie poszedł Pan
  na kolaborację z wrogiem, nie chował Pan głowy w piasek. Nie opuścił Pan bitych i poniewieranych obrońców konstytucji, wolnych sądów, przeciwników stosowania cenzury w kulturze i mediach, ściąganiu z afiszy sztuk teatralnych, zamykaniu wystaw artystycznych, gnębienia artystów. Nie pozowlił Pan bolszewickim komisarzom w
  ,,Tróce,, zabic w Panu ducha. Dziękuję panu za te ciekawe, inspirujące mnie 55 lat pańskiej pracy w muzycznej ,,3,,

 • grzegorz.norman

  0

  Trzeba było wcześniej to zrobić, gdy tylko wróg z Nowogrodzkiej zaczął niszczyć Trójkę. Potrzebny był i jest ostracyzm wobec kolaborantów. Dobra decyzja, chociaż spóźniona bardzo.

 • aa1000

  Oceniono 4 razy -4

  Pan Mann jakoś pominął dokonania pierwszej dobrej zmiany [2005-2207], oraz przygodę z radiem Kolor.

 • 2bxornot2b

  Oceniono 9 razy -5

  Sapal i przynudzal,
  Dziekujemy Wojtku za odwazna decyzje twoj czas juz minal czas na mlodych, zrobiles swoje i czas na retirement, bye.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX