Wojciech Mann odchodzi z radiowej Trójki po 55 latach współpracy

Wojciech Mann odchodzi z radiowej Trójki. - Postanowiłem, że to ja podejmę tę decyzję, a nie ktoś za mnie - powiedział dziennikarz "Gazecie Wyborczej".
Zobacz wideo

Dziennikarz po 55 latach pracy przy Myśliwieckiej 3/5/7 żegna się z programem III. Jego decyzja ma związek z nieprzedłużeniem umowy dla jego antenowej partnerki Anny Gacek.

Wojciech Mann razem z Anną Gacek prowadził przez dekadę audycję "W tonacji Trójki", dlatego wiele osób liczyło na reakcję dziennikarza po odejściu partnerki.   

Jednocześnie Wojciech Mann zapowiedział, że w środę 11 marca wyda oficjalne oświadczenie dotyczące jego przyszłości w rozgłośni. Teraz wiemy już, że po 55 latach pracy na dobre opuści szeregi Trójki. Jak podała "Gazeta Wyborcza", Mann podjął decyzję o pożegnaniu się z Polskim Radiem - decyzję, z którą "zmagał się od lat".

Jak dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl, Wojciech Mann znika z Trójki z dnia na dzień, nie poprowadzi już piątkowej audycji "Zapraszamy do Trójki". - Wygląda na to, że nie pożegna się ze słuchaczami na antenie - mówi portalowi syn dziennikarza.

Wojciech Mann

Wojciech Mann to polski dziennikarz muzyczny, satyryk, aktor, pedagog i autor tekstów piosenek. Pracował w Trójce od 1965 roku. Prowadził takie programy jak: "Magazyn 4/4", "Muzyczna poczta UKF," "W tonacji Trójki", "Zapraszamy do Trójki", "Bielszy odcień bluesa", "Między dniem a snem", "Radio Mann", "Manniak niedzielny", "Manniak po ciemku", "Piosenki bez granic".

TOK FM PREMIUM