Open'er Festival w tym roku nie odbędzie się. Organizator poinformował o przełożeniu imprezy

"Z wielką przykrością informujemy, że ze względu na trwający globalny kryzys epidemiczny, w trosce o bezpieczeństwo uczestników, jak i wszystkich pracujących na festiwalu, a także w obliczu decyzji administracyjnych władz, tegoroczna edycja Open'er Festival się nie odbędzie" - poinformował w środę po południu organizator wydarzenia.
Zobacz wideo

Nowe daty festiwalu to 30 czerwca - 3 lipca 2021 roku. 

"To będzie pierwsze lato bez Open'era od 2002 roku. Dziwne i dewastujące uczucie... Mrok i smutek. Festiwale letnie to wszystko, czego koronawirus nienawidzi" - czytamy w oświadczeniu Mikołaja Ziółkowskiego, szefa Alter Art, organizatora wydarzenia - opublikowanym na stronie internetowej festiwalu. 

Open'er w 2020 roku odwołany. Co z biletami?

Organizatorzy podkreślają, że wszystkie bilety - zakupione na imprezę w 2020 roku - pozwolą na uczestnictwo w edycji w 2021 roku. "Zachowując je, wspieracie cały muzyczny i festiwalowy świat" - czytamy na stronie wydarzenia.

W oświadczeniu organizator zapewnia, że będzie pracował każdego dnia, aby Open'er za rok był "jeszcze lepszy, jeszcze ciekawszy, jeszcze silniejszy". Zaznacza też, że tegoroczny program imprezy "w większości powróci w przyszłym roku, uzupełniony o sporo nowych elementów".

Open'er Festival jest obecny w Polsce od 18 lat. Po raz pierwszy odbył się w 2002 roku - w Warszawie, jako jednodniowa impreza. Rok później festiwal przeniósł się do Gdyni, gdzie gościł przez wszystkie kolejne lata. Rok temu na imprezie bawiło się 110 tysięcy ludzi, przed dwoma laty - 140 tysięcy. W tym roku miała się odbyć 19. edycja festiwalu. Tak się jednak nie stanie.

Open'er to nie pierwszy festiwal, który ze względu na pandemię koronawirusa nie odbędzie się w tym roku. Ledwie przed kilkoma dniami na podobny krok, co Alter Art, zdecydowała się Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy organizująca Pol'and'Rock w Kostrzynie nad Odrą. Festiwal ten miał się odbyć na przełomie lipca i sierpnia - został odwołany. Zamiast tego, fundacja zamierza zorganizować "26. Pol'and'Rock 2020 online".

W tym roku nie odbędzie się też Orange Warsaw Festiwal (organizowany zresztą, podobnie jak Open’er - przez Alter Art). Impreza miała się odbyć 5 i 6 sierpnia na terenie Toru Wyścigów Konnych Służewiec, została przełożona na czerwiec przyszłego roku. Przełożony został też m.in. Audioriver czy Sunrise Festival (obie imprezy były zaplanowane na lipiec).

Posłuchaj w Aplikacji TOK FM:

TOK FM PREMIUM