Joanna Szczepkowska po hot16challenge2 prezydenta: Proszę państwa, mam nadzieję, że 11 maja nie skończył się w Polsce hip-hop

- Ten tekst przekracza granice absurdu, podczas gdy rap to jest poważna sprawa, te teksty są często naprawdę znakomite. Natomiast tu nic się ze sobą nie wiąże i jak tak naprawdę myślałam o kondycji prezydenta - stwierdziła na antenie TOK FM Joanna Szczepkowska, niejako wywołana do odpowiedzi przez rapera Tede.
Zobacz wideo

Po tym, jak prezydent Andrzej Duda nagrał swój #hot16challenge2 raper Tede stwierdził, że "to zaszło już za daleko" i że teraz Joanna Szczepkowska powinna powiedzieć, że "11 maja skończył się w Polsce hip-hop". Joanna Szczepkowska gościła w Kulturze Osobistej i została przepytana, czy widziała występ Andrzeja Dudy.  - Już myślałam, że mnie nic nie zdziwi. Ale jednak ten tekst przekracza granice absurdu i braku jakiejkolwiek myśli, podczas gdy rap to jest poważna sprawa, te teksty są często naprawdę znakomite. Natomiast tu nic się ze sobą nie wiąże i jak tak naprawdę myślałam o kondycji prezydenta, w ogóle człowieka, który jest w stanie publicznie taki tekst wybrać do publicznej deklamacji. To jest zastanawiające delikatnie mówiąc - powiedziała aktorka w TOK FM. Dodała, że ona jednak hip-hopowi dobrze życzy i nie chce, żeby się skończył.

Dlatego na antenie powiedziała: Proszę państwa, mam nadzieję, że 11 maja nie skończył się w Polsce hip-hop.

Tymczasem prezydent Andrzeja Duda wyjaśnił, co miał na myśli. - Nie pytają cię o imię - miałem na myśli wszystkich tych ludzi z personelu medycznego, lekarzy, ratowników, pielęgniarki, którzy nie pytają nikogo o imię, tylko niosą pomoc" - odpowiedział Andrzej Duda, odnosząc się do frazy ze swojego utworu.

- Miałem na myśli wszystkich tych bohaterskich lekarzy, wszystkie bohaterskie pielęgniarki, pielęgniarzy, ratowników medycznych, cały bohaterski personel medyczny, który niesie pomoc nie oglądając się na nic, nikogo o imię nie pyta. Po prostu niesie pomoc ludziom - to są bohaterowie dzisiejszych czasów - dodał.

Pomysłodawcą akcji "Beef z koronawirusem #hot16challenge2 dla Siepomaga.pl" jest raper Solar. W jej ramach osoby ze świata kultury, mediów i polityki rapują szesnastowersowe zwrotki, zachęcając tym samym do zbiórki pieniędzy na walkę z koronawirusem. Akcja organizowana jest wraz z fundacją Siepomaga.pl. Pieniądze w całości zostaną przeznaczone na pomoc lekarzom i szpitalom w walce z koronawirusem.

Artyści w izolacji

Joanna Szczepkowska była też pytana przez Martę Perchuć-Burzyńską o to, jak znosi izolację. - To jest moje normalne środowisko od lat, więc ja się odnajduję, jak w normalnej rzeczywistości. Dużo rzeczy robię w domu, siedzę, piszę - mówiła aktorka. Opowiedziała też, że teraz właściwie straciła wszystko, czym się zajmowała. - Bo też miałam niewiele, w pewnym momencie zrezygnowałam z etatu w teatrze. W końcu znalazłam mały klubik w centrum Warszawy i rozpoczęłam pracę samotnego żeglarza. Ten Teatr na Dole wydaje mi się moim najlepszym pomysłem w życiu, spełnieniem artystycznym i mam nadzieję, że to się uda wznowić - mówiła. Gdy zamknięto teatry z powodu epidemii miała rozpoczęte dwie sztuki. - Miałam mieć premierę mojej sztuki o Marii Skłodowskiej-Curie. Ogromna praca. I wszystko się nagle po prostu urwało - opowiadała. Swoją działalność przeniosła do internetu, robi odcinki Teatru Pudło. Montuje je w nocy, a przed pokazem odcinka online rozmawia z publicznością. 

- Odblokowanie teatrów może być jednym z ostatnich działań, a jednocześnie słyszymy, że na jesieni wszystko może wrócić nawet z podwójną siłą, więc chyba trzeba się zaprogramować na najtrudniejsze czasy i potem się ewentualnie miło rozczarować. Jeśli to się nie odblokuje w ciągu kilku miesięcy, to chyba trzeba będzie wzmóc żądania w stosunku do władz. Organizacje artystyczne też chyba będą musiały podjąć jakąś pracę, ostre rozmowy z ministerstwem kultury - mówiła aktorka. Szczepkowska zastanawiała się też nad przyszłością kultury i artystów. Stwierdziła, że chyba sama nie dostanie żadnej dotacji, bo w ostatnich odcinkach Teatru w Pudle krytykowała władze. Dlaczego to robi? - Ja mam po prostu taką naturę, to nie jest kwestia wyboru, ale charakteru, ja nie potrafiłabym kłamać w imię czegoś - tłumaczyła na antenie TOK FM. 

Posłuchaj w Aplikacji TOK FM:

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (63)
Hot16Challenge2. Joanna Szczepkowska: Proszę państwa, mam nadzieję, że 11 maja nie skończył się w Polsce hip-hop
Zaloguj się
 • robkita

  Oceniono 11 razy 11

  Znajac PIS to ”Walczac z ostrym cieniem mgly” teraz bedzie na maturach. Biedne dzieci.

 • karollorak

  Oceniono 7 razy 7

  Szanowna Pani proszę nie krytykować.
  Od pięciu lat ten człowiek robi tylko to co mu każe kartofel. Ta pioseneczka to jedyna samoddzielna inicjatywa naszego całodobowego notariusza. No, może oprócz nocnych kontaktów z leśnym ru..... em.

 • artur0121

  Oceniono 11 razy 7

  To był maj pachniała Suskim Kempa ... długopis długopis tak na mnie wołają...

 • robkita

  Oceniono 7 razy 5

  A taki ladny byl i blogoslawione piersi ssal a teraz co sie porobilo. Prezydentem jest a zebrze o pieniadze na sluzbe zdrowia jak uliczny muzyk w metrze.

 • judas_maccabeus

  Oceniono 7 razy 5

  Milczę...

 • du100

  Oceniono 7 razy 5

  jak się obraziło na PO to teraz ma się PiS i Dude

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX