Kazika piosenka o Kaczyńskim wygrała listę Trójki. Notowanie zniknęło ze strony

Kazik Staszewski z piosenką "Twój ból jest lepszy niż mój" krytykującą prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego wygrał piątkową Listę przebojów radiowej Trójki. Informacja o tym zniknęła ze strony internetowej radia.
Zobacz wideo

Piosenka "Twój ból jest lepszy niż mój" nawiązuje do odwiedzin prezesa Prawa i Sprawiedliwości na Cmentarzu Powązkowskim - w kwietniu, w środku pandemii - kiedy nekropolia była zamknięta dla innych osób. Staszewski - choć nie podaje nazwiska Kaczyńskiego wprost - śpiewa wyraźnie m.in. o tym, że "tylko on jeden może ukoić ból" i o limuzynach przekraczających cmentarne bramy. Utwór ten znalazł się na szczycie listy przebojów Trójki Marka Niedźwieckiego, który zaznaczył, że to "nowość". 

Dziennikarze w sobotę zauważyli, że sekcja na stronie internetowej Trójki z listą przebojów nie działa. Nie można też przeczytać o tym, że "Kazik debiutuje na pierwszym miejscu" - bo chcąc wejść w artykuł -wyświetla się błąd. Choć wpisując jego tytuł w wyszukiwarkę, Google wskazuje - że taki materiał istniał. W internecie pojawiają się też screeny z portalu. 

"Kazik piosenką krytykującą Jarosława Kaczyńskiego wygrał Listę Przebojów Trójki. Więc... Polskie Radio usunęło właśnie wszystkie swoje artykuły na ten temat wraz z wczorajszym zestawieniem. Kazik znów żyje w PRL :)" - skomentował na Twitterze Janusz Schwertner z Onetu.

"Zniknęła strona z LP3 'Trujki', na której Kazik jest numerem 1 z piosenką o prezesie. Czyżby media publiczne dokonywały reasumpcji głosowania?" - żartował z kolei Jacek Nizinkiewicz z "Rzeczpospolitej".

O tym, że Kazik wygrał piątkową listę można dowiedzieć się z zapisu audio z audycji, który wciąż dostępny jest na stronie PR.

O godzinie 18 oświadczenie wydał redaktor naczelny Programu 3 Polskiego Radia Tomasz Kowalczewski. Podał, że "podczas elektronicznego głosowania nad Listą Przebojów Trójki w dn. 15.05.2020 r. został złamany regulamin i do głosowania wprowadzono piosenkę spoza listy".

"Nadto dokonano manipulacji przy liczeniu głosów oddawanych na poszczególne piosenki, co zafałszowało wynik końcowy. W związku z tym Redakcja podjęła decyzję o unieważnieniu tego głosowania" - czytamy w informacji opublikowanej na stronie internetowej radia. 

TOK FM PREMIUM