Radiowa "Trójka" ma nowego dyrektora. Strzyczkowski zastąpi Kowalczewskiego

Kuba Strzyczkowski został dyrektorem i redaktorem naczelnym Programu III Polskiego Radia - donosi portal press.pl.
Zobacz wideo

Press.pl potwierdził, że Strzyczkowski ma zastąpić na stanowisku dyrektora "Trójki" Tomasza Kowalczewskiego. To on unieważnił notowanie "Listy przebojów Trójki" i zarzucił swoim pracownikom manipulację przy liczeniu głosów. Strzyczkowski od 1989 roku pracuje w Polskim Radiu. 

Przypomnijmy, tydzień temu 1998. notowanie Listy Przebojów Programu Trzeciego wygrała piosenka Kazika, która odnosi się do wizyty Jarosława Kaczyńskiego na cmentarzu 10 kwietnia - w czasie, gdy z powodu pandemii wstęp na nekropolie był zamknięty. Kierownictwo stacji usunęło zapis notowania ze strony internetowej, a głosowanie unieważniono. Prowadzącemu listę Markowi Niedźwiedzkiemu zarzucono manipulację i "przestawienie" piosenki na miejsce pierwsze.

To wywołało falę odejść ze stacji - z pracą w Trójce pożegnali się jej wieloletni dziennikarze m.in. Marcin Łukawski, Piotr Kaczkowski, Marcin Kydryński, Hirek Wrona czy Agnieszka Szydłowska, a także sam Marek Niedźwiedzki, który teraz od władz Polskiego Radia i TVP domaga się przeprosin. Ze stacją pożegnał się również jej dotychczasowy szef muzyczny, Piotr Metz. Pokazał on również SMS od dyrektora Tomasza Kowalczewskiego o treści: "Piotrze, dopilnuj, aby piosenka, o której rozmawialiśmy, nie była na Antenie".

Posłuchaj w aplikacji TOK FM.

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM PREMIUM