Piotr Machalica nie żyje. Aktor miał 65 lat

Piotr Machalica zmarł w nocy z niedzieli na poniedziałek. Aktor miał 65 lat. Informację o jego śmierci podała w mediach społecznościowych Krystyna Janda.
Zobacz wideo

Piotr Machalica trafił w weekend do szpitala. Zmarł w nocy z niedzieli na poniedziałek, o czym poinformowała Krystyna Janda. Aktor miał 65 lat. Grał na deskach Teatru Powszechnego w Warszawie. Występował w licznych filmach i serialach telewizyjnych. 

Piotr Machalica w latach 2006-2018 był dyrektorem Teatru im. Mickiewicza w Częstochowie.

"Z wielkim smutkiem zawiadamiamy, że odszedł tej nocy, nasz wielki przyjaciel, kolega, wspaniały Człowiek i cudowny Artysta Piotr Machalica" - pożegnała aktora Krystyna Janda. "Kochaliśmy i podziwialiśmy Go wszyscy. Był w naszej Fundacji od samego początku i zagrał na naszych scenach przez ostatnie 15 lat setki spektakli, także zaśpiewał wiele koncertów" - napisała aktorka.

"Żegnamy Go zaskoczeni Jego śmiercią, w środku naszej wspólnej życiowej i teatralnej drogi. W naszych repertuarach zaplanowaliśmy na najbliższe miesiące spektakle z Piotrem. Nie możemy uwierzyć, że ich już nie zagra" - napisała Janda. "Rozstajemy się w połowie przerwanego zdania. Zawsze będziemy pamiętać, nasze życie i teatry bez Ciebie tracą barwy. Kochamy Cię. Składamy żonie i rodzinie głębokie kondolencje" - czytamy we wpisie aktorki. 

Piotr Machalica kilkukrotnie był również gościem Radia TOK FM. - Mój największy kapitał to poznani ludzie - mówił w rozmowie z Przemysławem Iwańczykiem, gdy opowiadał o swojej aktorskiej karierze. Z kolei w rozmowie z Aleksandrą Pezdą wspominał lata swojej młodości, mówił o rodzinnej Pszczynie i początkach kariery, a we wspólnej rozmowie z Tomaszem Bagińskim opowiadał o projekcie "Legendy polskie". 

Aktor urodził się w 1955 roku w Pszczynie, w 1981 roku ukończył warszawską PWST (dzisiejszą Akademię Teatralną). W 1997 roku został odznaczony odznaką "Zasłużony Działacz Kultury", a w 2005 roku Srebrnym Medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis". 

TOK FM PREMIUM