Taka będzie okładka najnowszego komiksu Papcia Chmiela. Zobacz przed premierą!

28 stycznia premierę będzie miała najnowsza część komiksowych przygód Tytusa, Romka i A'Tomka, wyrysowana przez Henryka Jerzego Chmielewskiego. Legendarny Papcio Chmiel zmarł w wieku 97 lat.
Zobacz wideo

Tytus urodził się 22 października 1957 roku jako małpka doświadczalna wystrzelona w kosmos. I tu, w rakiecie, odkryli go razem z Romkiem i A’Tomkiem młodzi czytelnicy z całej Polski. Był pewnie w wieku około 10 lat, tak jak i jego towarzysze Romek i A’Tomek. 

Po 63 latach pracy de Zoo przechodzi na emeryturę. Uważa, że już wystarczająco się uczłowieczył i jest zbyt dorosły, żeby występować w roli żartownisia w poważnej historii Polski. Swą karierę kończy wielką misją CHRZTU MIESZKA I, skutkującą powstaniem PAŃSTWA POLSKIEGO w 966 roku. Z albumu dowiemy się, jakim cudem Tytus, Romek i A’Tomek znaleźli się w Watykanie… i to od razu przed obliczem papieża. 

O wszystkim dowiemy się z rysunków i opisów Papcia Chmiela. Jego mózg obfituje w różne bezeceństwa: zarówno prawdziwe historyczne, skopiowane z ksiąg czy z internetu, jak i wymyślone przez skotłowane wiekiem jego komórki.

Informacja o śmierci Papcia Chmiela nadeszła w piątek 22 stycznia. Legendarny rysownik i autor komiksów zmarł w wieku 97 lat.

W poniedziałek 25 stycznia gośćmi audycji "Kultura Osobista" będą Mieczysław Prószyński, który opowie o ostatnim albumie Papcia Chmiela, którego premiera 28 stycznia, i redaktor Tomasz Wojda, który przez ostatnie lata redagował komiksy i przyjaźnił się z ich autorem.

DOSTĘP PREMIUM