Na co wybrać się do kina? Lista najciekawszych premier [18.06.2021]

Na co warto się wybrać do kina? Oferta z tygodnia na tydzień jest coraz obszerniejsza. Pojawiło się kilka polskich nowości, coś dla dzieci, kontynuacja "Piły", a także coś dla koneserów kameralnego kina. Oto najnowsze premiery.

Na co wybrać się do kina? Oto lista najciekawszych piątkowych [18.06.2021] premier kinowych"

Minari

Dramat w reżyserii Lee Isaaka Chunga, który napisał także scenariusz; nagrodzony m.in. Złotym Globem i nominowany do Oscara.

Film opowiada losy rodzina Yi, która przenosi się a Kalifornii do Arkansas, by założyć farmę. Pomaga im ekscentryczna babka, Soon-ja, która zaczyna sadzić koreańską roślinę, tytułowe minari.

 

Małe rzeczy

Thriller neo-noir w gwiazdorskiej obsadzie - Denzel Washington, Remi Malek, Jared Leto.

Zastępca szeryfa hrabstwa Kern, Joe Deacon, zwany Deke (Washington), zostaje wysłany do Los Angeles z prostym z pozoru zadaniem zebrania dowodów rzeczowych. Na miejscu jednak wikła się w poszukiwania seryjnego zabójcy, który terroryzuje miasto.

 

Ci, którzy życzą mi śmierci

Thriller. Nastolatek jest świadkiem morderstwa, za co ściga go dwóch zabójców. Chłopiec trafia pod opiekę strażaczki, która stara się go ochronić zarówno przed prześladowcami, jak i pożarem otaczającego ich lasu. W roli głównej Angelina Jolie.

 

Spirala. Nowy rozdział serii Piła

Pozostający od lat w cieniu swego słynnego ojca, weterana wydziału zabójstw, detektyw Ezekiel „Zeke" Banks i jego nowy policyjny partner prowadzą śledztwo w sprawie sadystycznych morderstw, które przypominają serię krwawych zbrodni sprzed lat. Przekonany o swojej przenikliwości Zeke, nie zdaje sobie sprawy, że krok po kroku daje się wciągnąć w wyszukaną i przemyślaną grę.  W obsadzie Chris Rock i Samuel L. Jackson.

 

Sweat

Opowieść o motywatorce fitness, której obecność w mediach społecznościowych uczyniła ogromnie popularną. Choć jest śledzona przez setki tysięcy osób w jej życiu brakuje bliskości. W roli głównej Magdalena Koleśnik.

 

 Luca

Akcja nowego filmu studia Pixar jest osadzona w pięknym nadmorskim miasteczku na Riwierze Włoskiej. Motywem przewodnim historii jest dorastanie i przyjaźń dwóch chłopców.

 

Piotruś Królik 2: Na gigancie

Kino familijne, kolejna odsłona przygód popularnego królika.

 

Ostatni Komers

Akcja filmu rozgrywa się w ostatnim tygodniu szkoły w gimnazjum w małym polskim miasteczku. W oczekiwaniu na imprezę (komers) grupa uczniów spędza czas na miejskim basenie. W ciągu kilku dni zasmakują zauroczeń, odrzucenia i pierwszych zawiedzionych nadziei. Zapis ich doświadczeń jest zwieńczeniem okresu gimnazjalnego i portretem współczesnej młodzieży poszukującej tożsamości, przynależności i więzi.

W rolach głównych: Sandra Drzymalska, Mikołaj Matczak, Michał Sitnicki, Agnieszka Żulewska, Nel Kaczmarek, Jakub Wróblewski, Zofia Świątkiewicz i Dobromir Dymecki.

 

W jak morderstwo

Spokojną Podkową Leśną wstrząsa morderstwo. Ciało ofiary, młodej kobiety, znajduje Magda (Anna Smołowik), gospodyni domowa i nałogowa czytelniczka kryminałów. Policyjne śledztwo prowadzi komisarz Jacek Sikora (Paweł Domagała). Niestety, brak mu zmysłu rasowego detektywa – ten ma Magda. Kiedy okazuje się, że ofiara miała na szyi wisiorek w kształcie litery „W", należący do dawno zaginionej przyjaciółki Magdy, kobieta postanawia wyjaśnić tę sprawę na własną rękę.

 

Najlepsze lata

Opowieść o wieloletniej przyjaźni i miłości na tle najnowszej historii Włoch. Film wyreżyserował Gabriele Muccino, znany z takich hollywoodzkich przebojów jak "W pogoni za szczęściem", "Siedem dusz" czy "Ojcowie i córki".

 

Moja kochana Vivian

Historia Vivian Liberto, pierwszej żony Johnny’ego Casha i matki czwórki jego dzieci.

 

Paryskie tango

Znane z komediowych hitów "Przychodzi facet do lekarza" i "Za jakie grzechy, dobry Boże?", aktorki Camille Chamoux i Chantal Lauby w pełnej ciepła i wzruszeń opowieści o dwóch kobietach, które z miłości do jednego mężczyzny i jego dziecka muszą odnaleźć wspólny język i pokonać dzielące je różnice. "Sol" – debiut reżyserski aktorki Jézabel Marques („Samba") – to umiejscowiona w paryskich plenerach, tętniąca argentyńskim tango, filmowa uczta dla wszystkich miłośników kina znad Sekwany.

 

DOSTĘP PREMIUM