HBO pokazało zwiastun "House of the Dragon". To serialowy prequel "Gry o tron"

Zwiastun "House of the Dragon", czyli serialowego prequela "Gry o tron", pojawił się już w sieci. Akcja prequela odbywa się około 200 lat wcześniej niż w popularnym serialu. Oparta jest na powieści George'a R.R. Martina "Ogień i krew". Premierę zaplanowano na 2022 rok, jednak dokładna data wciąż pozostaje tajemnicą.
Zobacz wideo

HBO już w kwietniu oficjalnie potwierdziło, że rozpoczęły się prace nad nowym serialem. "House of the Dragon" oparty jest na powieści George'a R.R. Martina pt. "Ogień i krew". Akcja dzieje się około 200 lat wcześniej niż w "Grze o tron". Serial opowie o losach rodu Targaryenów. W obsadzie znajdują się m.in. Emma D’Arcy, Steve Toussaint, Rhys Ifans, Paddy Considine, Matt Smith czy Olivia Cooke.

Premierę serialu zapowiedziano na 2022 rok, jednak dokładna data wciąż pozostaje tajemnicą. Dyskusyjna pozostaje również kwestia polskiego tytułu. Na kanale "HBO Polska" zwiastun udostępniono z tytułem "Ród Smoka", jednak w zwiastunie ramówki HBO Max pojawia się "Dom Smoka". Wiadomo jednak, że produkcja będzie dostępna na platformie HBO Max. 

 

TOK FM PREMIUM