Edward Miszczak odchodzi z TVN. Celebryci go żegnają: "To koniec pewnej ery"

Edward Miszczak, członek zarządu i dyrektor programowy, żegna się z Grupą TVN. W stacji pracował przez ostatnie 25 lat. Był twórcą wielu karier telewizyjnych, wypromował m.in. Małgorzatę Rozenek. Celebryci żegnają dyrektora w mediach społecznościowych, a media spekulują o jego dalszych planach.

Edward Miszczak sam "zdecydował o odejściu z firmy"

Informację o odejściu Edwarda Miszczaka z TVN poruszyła media w Polsce. Gazeta.pl dotarła do treści komunikatu wysłanego do pracowników TVN przez prezeskę Warner Bros. Discovery w Polsce, Katarzynę Kieli.

"Chciałabym Was poinformować, że Edward Miszczak zdecydował o odejściu z firmy. Rozmawialiśmy z Edwardem od pewnego czasu na temat zmiany w naszej organizacji, jesteśmy więc do niej bardzo dobrze przygotowani. W tym miejscu chcę podziękować Edwardowi za jego 25-letni wkład w rozwój TVN" - napisała prezeska w oświadczeniu na temat odejścia dyrektora Miszczaka.

"Będąc od pierwszego dnia na pokładzie naszej firmy, Edward tworzył największe i najbardziej rozpoznawalne formaty i przyczynił się do wyjątkowego postrzegania marki TVN. To dzięki tak silnej ramówce TVN jest od wielu lat niekwestionowanym liderem rynku w Polsce. Edward w okresie przejściowym będzie pełnił funkcję dyrektora pionu Programmingu i będziemy mieli jeszcze czas, by się z nim pożegnać, ale już teraz życzę mu wszystkiego dobrego i powodzenia w przyszłości" - dodała Kieli.

Edward Miszczak. Celebryci o odejściu szefa: koniec świata

Na odejście tak ważnej postaci polskich mediów, szczególnie TVN szybko zareagowali polscy celebryci i dziennikarze. Bartosz Węglarczyk, redaktor naczelny Onetu napisał: "Są ludzie w mediach, którzy myślą, że są niezastąpieni. I jest Edward Miszczak".

Joanna Krupa nie kryła swojej wdzięczności do dyrektora programowego TVN. "Był jedyną osobą, która we mnie uwierzyła i dała mi szansę, by zacząć swoją przygodę w Polsce.(...) Dziękuję za wsparcie i wiarę we mnie od samego mojego początku w stacji. Życzę każdemu, by zaczynał z takim mentorem, jakim jest Edward" - napisała.

Małgorzata Rozenek w rozmowie z Plejadą przyznała, że Edward Miszczak jest "ojcem chrzestnym jej sukcesu". "Jest osobą, której zawodowo zawdzięczam najwięcej, jeśli nie wszystko, co osiągnęłam w telewizji. Uważam, że to jest koniec ery, bardzo ważnej ery w polskiej telewizji. Mam nadzieję, że pożegnanie takiego szefa, jakim był Edward, będzie na miarę jego wielkości" - powiedziała serwisowi gwiazda TVN.

Agnieszka Woźniak-Starak opublikowała na Instagramie zdjęcie sprzed lat z byłym szefem a jego odejście nazwała "końcem świata". W podobnym tonie napisała Katarzyna Kolenda-Zaleska: "Mistrz Edward Miszczak. Koniec epoki. Koniec świata. Nikt tak ja ty nie nauczył nas, czym jest telewizja. Dziękujemy ci Edwardzie za wszystko!" — napisała dziennikarka.

Edward Miszczak. Koniec 25-letniej kariery w TVN. Co dalej?

W mediach już zdążyły pojawić się spekulacje na temat dalszych zawodowych losów Edwarda Miszczaka.

Serwis Plotek podaje za swoim źródłem, że Miszczak wkrótce rozpocznie pracę dla innej stacji. Według doniesień mediów 67-letni "Król Midas" TVN ma przejść do Polsatu i zastąpić na stanowisku Ninę Terentiew.

Również według informatora serwisu show-biznesowego Pudelek, Miszczak przejdzie do konkurencji. Jak utrzymuje źródło portalu, w styczniu przyszłego roku mąż Anny Cieślak zajmie w Polsacie miejsce Niny Terentiew, która planuje telewizyjną emeryturę.

Nie wiadomo też kto obejmie po Edwardzie Miszczaku fotel nowego dyrektora programowego TVN.

TOK FM PREMIUM