Open'er Festival 2022 - sobota. Dziś wielki niedosyt - oni nie wystąpią

"Z przykrością informujemy, że z powodu choroby kolejnego z członków, The Chemical Brothers nie wystąpi na festiwalu 2 lipca. Pracujemy nad zmianami w sobotnim programie" - czytamy na stronie Open'er Festival 2022. Na razie nie wiadomo kto zastąpi w Gdyni legendarny zespół.

Open’er Festival 2022 bez The Chemical Brothers. Oto, co się wydarzyło

"The Chemical Brothers" mieli być jedną z największych gwiazd ostatniego dnia Open'er Festival 2022. Zakażenie COVID-19 jednego z członków zespołu sprawiło jednak, że legendarna grupa w ostatniej chwili musiała odwołać swój sobotni występ w Gdyni.

"Jesteśmy skrajnie rozczarowani koniecznością anulowania występu na Open’er Festival w Gdyni w sobotę, 2 lipca Jest to spowodowane rozprzestrzenianiem się Covid w zespole i ekipie" - wyjaśnia duet. " Ed Simons rozchorował się do tego stopnia, że nie jest w stanie podróżować czy występować. Zespół szczerze przeprasza za rozczarowanie, które podziela" - czytamy dalej w oficjalnym oświadczeniu The Chemical Brothers. Grupa dodaje na koniec, że inne, poza Gdynią, zaplanowane występy, powinny odbyć się bez zmian.

Poniżej oświadczenie zespołu

The Chemical Brothers dołączą do innych nieobecnych podczas wydarzenia. Pa Salieu nie wystąpił na festiwalu z powodu problemów z wizą, a inny artysta, Paco Osuna, nie zagrał z powodu problemów z transportem lotniczym z Ibizy do Polski linią Ryanair.

The Chemical Brothers. Wielcy nieobecni w Gdyni są pionierami big beatu

The Chemical Brothers to dwuosobowa angielska grupa muzyki elektronicznej składająca się z Toma Rowlandsa oraz Eda Simonsa. Początkowo zespół nagrywał pod nazwą The Dust Brothers i współpracował przy tworzeniu muzyki elektronicznej między innymi z The Prodigy. Duet w późniejszym czasie nagrywał także z takimi twórcami muzyki elektronicznej jak Moby i Underworld.

The Chemical Brothers stworzyli ścieżki dźwiękowe do wielu głośnych amerykańskich filmów, między innymi "Święty", "Niebiańska plaża", "Efekt motyla", "Hakerzy", "Vanilla Sky", "Slumdog. Milioner z ulicy" oraz angielskich produkcji takich jak "The Acid House".

Początkowo zespół nazywał się The Dust Brothers, dla uhonorowania duetu producentów z Ameryki o tej samej nazwie. Jednak z powodów prawnych musieli zmienić nazwę w 1995. Wraz z The Prodigy, Fatboy Slim, The Crystal Method oraz innymi zespołami, są pionierami big beatu.

Czy wiesz, że możesz słuchać TOK FM przez internet bez reklam? W Radiu TOK + Muzyka zamiast reklam usłyszysz muzykę. Kup TOK FM Premium w promocyjnej cenie 1 zł za pierwszy miesiąc, później 13,99 zł za każdy kolejny.

Nie czekaj, wypróbuj Radio TOK FM bez reklam!

 

DOSTĘP PREMIUM