Amber Heard nie zapłaci Johnny'emu Deppowi? Aktorka chce unieważnić wyrok

Amber Heard nie zamierza wypłacić swojemu byłemu mężowi Johnny'emu Deppowi ponad 10 mln dolarów odszkodowania. Jej prawnicy chcą odrzucenia wyroku. Argumentują, że werdykt nie był poparty dowodami. - Do tego, ich zdaniem, jeden z przysięgłych mógł nie zostać odpowiednio zweryfikowany przez sąd - donosi AP.

Amber Heard się nie poddaje i nie zamierza płacić odszkodowania Deppowi

We wnioskach poprocesowych złożonych w piątek, 1 lipca, równo miesiąc po ogłoszeniu werdyktu w słynnym procesie pary aktorów, adwokaci aktorki podważają wynik procesu. Nazywają orzeczone 1 czerwca na korzyść Deppa odszkodowanie w wysokości 15 milionów dolarów "nadmiernym" i "nie do obrony". Proszą sędziego, aby uchylił werdykt i oddalił pozew Deppa lub zarządził nowy proces - informuje AP.

Zaraz po wyroku sędzia obniżyła jedną część odszkodowania (z 5 mln do 350 000 dolarów) w ramach limitu stanowego. Teraz Heard ma do zapłaty 10,35 mln dolarów zamiast 15 mln.

Amber Heard kontra Johnny Depp. Dysfunkcyjne małżeństwo gwiazd Hollywood. Tak wyglądał proces dekady

Johnny Depp zarzucał swojej byłej żonie Amber Heard, że zniesławiła go w swoim felietonie dla "The Washington Post". Aktorka opisała siebie jako "osobę publiczną reprezentującą przemoc domową". Prawnicy Deppa twierdzili, że został zniesławiony artykułem, mimo że nigdy nie wymieniono go z imienia i nazwiska.

Sześciotygodniowy proces sądowy, który był transmitowany w telewizji, zamienił się w widowisko, które dało wgląd w ich dysfunkcyjne i pełne przemocy małżeństwo. Wiele zeznań skupiało się na twierdzeniach Heard, że była fizycznie i seksualnie wykorzystywana przez byłego męża.

Kobieta opisała ponad tuzin domniemanych napaści, w tym gigantyczną kłótnię pary w Australii – gdzie Depp kręcił sequel "Piratów z Karaibów". W trakcie awantury aktor stracił czubek środkowego palca, a Heard utrzymuje, że została napadnięta seksualnie przy użyciu butelki alkoholu. Drastycznych zeznań i szczegółów dotyczących pożycia małżeństwa było zresztą znacznie więcej. Finalnie sąd przyznał rację Deppowi. 

Argumenty obrony Amber Heard. Tak jej adwokaci walczą o uchylenie wyroku

Teraz zespół prawników Heard przekonuje sąd, że aby stwierdzić, że Heard rzeczywiście miała złe zamiary, Depp musiałaby wykazać, że w momencie publikacji artykułu nie wierzyła, że ?"była wykorzystywana". "Zamiast tego dowody w przeważającej mierze wspierają twierdzenia pani Heard, że była ofiarą nadużyć z rąk pana Deppa" – argumentują adwokaci Heard we wniosku opisanym przez AP.

Prawnicy Heard proszą również sędziego o zbadanie „potencjalnie niewłaściwej obsługi ławy przysięgłych", twierdząc, że jeden z przysięgłych, który został wybrany do zasiadania w ławie przysięgłych, został wymieniony jako urodzony w 1945 roku w dokumentach przekazanych prawnikom przed procesem wyboru ławy przysięgłych, natomiast jest wymieniony jako urodzony w 1970 roku w publicznie dostępnych informacjach.

"Ta rozbieżność rodzi pytanie, czy ławnik 15 rzeczywiście otrzymał wezwanie do ławy przysięgłych i został odpowiednio zweryfikowany przez sąd, aby służyć w ławie przysięgłych" – napisali prawnicy Heard w swoim wniosku.

Ława przysięgłych przyznała również pieniądze Amber Heard. Dwa miliony dolarów otrzyma od Deppa za to, że została zniesławiona przez jednego z prawników Deppa, który oskarżył ją o stworzenie mistyfikacji. Twierdził on, że zadbała o specjalne ustawienie mieszkania pary, aby wyglądało gorzej podczas przyjazdu policji.

Czy wiesz, że możesz słuchać TOK FM przez internet bez reklam? W Radiu TOK + Muzyka zamiast reklam usłyszysz muzykę. Kup TOK FM Premium w promocyjnej cenie 1 zł za pierwszy miesiąc, później 13,99 zł za każdy kolejny.

Nie czekaj, wypróbuj Radio TOK FM bez reklam!

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM