Johnny Depp wróci jako Jack Sparrow? Wytwórnia Disney walczy o aktora

Disney miał zaoferować Johnny'emu Deppowi kontrakt na 301 milionów dolarów, aby powrócił jako Jack Sparrow w kolejnym filmie z serii "Piraci z Karaibów" oraz w serialu Disney Plus. Aktor wraca na duży ekran, ale nie w roli kapitana Jacka Sparrowa.

Johnny Depp: "Nie nakręciłbym kolejnego filmu o Piratach nawet za 300 milionów dolarów i milion alpak". Disney mówi: sprawdzam

Aktor miał powiedzieć, że "nie nakręciłby kolejnego filmu o Piratach nawet za 300 milionów dolarów i milion alpak". Chociaż to był prawdopodobnie żart, Disney jest gotów zaoferować mu jeszcze więcej pieniędzy. Według zaufanego źródła zbliżonego do wytwórni firma Mouse House przygotowuje intratną umowę dla gwiazdora. 

Według znawcy branży, z którą rozmawiał portal Poptopic, w trakcie przygotowania jest umowa o wartości 301 milionów dolarów - jako formalne przeprosiny i prośba o powrót ukochanego przez publiczność aktora w roli Jack Sparrowa w kultowej serii "Piraci z Karaibów".

Z ustaleń portalu wynika, że "Disney jest bardzo zainteresowany poprawą swojej relacji z Johnny'm Deppem". Przedstawiciele wytwórni mieli skontaktować się z aktorem przed procesem przeciwko Amber Heard; pytali, czy byłby zainteresowany powrotem do kolejnego filmu - lub dwóch - o Piratach z Karaibów.

- Wiem, że firma wysłała mu kosz z prezentami i bardzo serdecznym listem, ale nie jestem pewien, w jaki sposób został odebrany. Ale mogę wam powiedzieć, że studio przygotowało już projekt filmu o Jacku Sparrowie – więc mają nadzieję, że Johnny im wybaczy i wróci jako jego kultowa postać – stwierdziła osoba z kręgu Disneya w rozmowie z portalem.

Proces Amber Heard - Johnny Depp. Aktor odbudowuje nadszarpniętą reputację 

Johnny Depp po wygranym procesie przeciwko Amber Heard, w specjalnym oświadczeniu stwierdził, że "został przywrócony do życia". Była żona - aktorka znana z "Aquamana" - oskarżała Deppa o przemoc domową.

Jej oskarżenia doprowadziły do tego, że aktor stracił intratne kontrakty filmowe, w tym na zgranie w "Piratach z Karaibów" i "Fantastycznych zwierzętach".

Media w USA informują, że gwiazdor może przejąć własność Amber Heard, jeśli była żona nie zapłaci mu odszkodowania, w wysokości ponad 10 mln dolarów. Prawnicy aktorki chcą odrzucenia wyroku nakazującego zapłatę gigantycznego odszkodowania. Argumentują, że werdykt nie był poparty dowodami. Ich zdaniem, jeden z przysięgłych mógł nie zostać odpowiednio zweryfikowany przez sąd.

Johnny Depp wraca do pracy. Jaka będzie nowa rola aktora? To duże zaskoczenie

Hollywoodzki gwiazdor wraca na wielki ekran, ale nie zrobi tego jako niepokorny kapitan Jack Sparrow. Johnny Depp rozpocznie trzymiesięczne zdjęcia w Europie do filmu Jeanne du Barry wraz z Louisem Garrelem, Pierre'em Richardem i Noemie Lvovsky.

W swoim pierwszym filmie - po procesie z byłą żoną - Depp wcieli się i w rolę Ludwika XV, który był najdłużej panującym królem Francji (59 lat). Scenariusz opowiada historię życia Jeanne Bécu, kobiety urodzonej w ubóstwie, która stała się kochanką monarchy. Ludwik XV zginął  jako niepopularny król, oskarżony o korupcję i rozpustę.

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM PREMIUM