Ujawnią nieznane nagrania Hendrixa. "Był wtedy w najlepszej formie"

W 40 rocznicę śmierci Jimi'ego Hendrixa pojawi się wydawnictwo z nigdy niepublikowanymi nagraniami gitarzysty. Gdyby żył, trafiłyby na kolejną po "Electric Ladyland" płytę.

"Valleys of Neptune" ma trafić do sklepów w marcu i składać się będzie z 12 utworów zrealizowanych z basistą Billym Coxem w 1969 r., w Londynie i Nowym Jorku. - To wspaniały i świeży materiał - obiecuje Eddie Kramer, inżynier dźwięku płyt Hendixa. - Usłyszycie czystą esencję zespołu, który był wtedy w swojej najlepszej formie - dodaje. Kramer dokonał teżcyfrowej obróbki nagrań.

Obok tytułowego utworu na płycie pojawi się też jedyne studyjne nagranie "Hear My Train a Comin'" oraz instrumentalny kawałek "Cream's Sunshine of Your Love", a także nową wersję "Fire and Red House" i wczesne nagranie zatytułowane "Mr Bad Luck".

Kompilacja ukaże się 9 marca, razem z luksusowym reedycją płyt "Are You Experienced", "Axis", "Electric Ladyland and First Rays of the New Rising Sun". Wydawnictwu towarzyszyć będzie dokument filmowy poświęcony Hendrixowi w reżyserii Boba Smeatona. W związku z rocznicą śmierci muzyka planowane są kolejne wydawnictwa, m.in. "Live at Woodstock" w technologii Blu-Ray.

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM