Open'er najlepszym festiwalem w Europie. Nie straszne nam Glastonbury

- "Najlepszy duży festiwal w Europie" takim tytułem może poszczycić się Open'er, który odbywa się w Gdyni. Nasza impreza okazał się lepsza niż festiwale w Glastonbury, Rock Werchter czy Roskilde.

Organizatorzy imprezy - Alter Art- odebrali nagrodę w holenderskim Gronigen. - Wszystko układało się zgodnie z oczekiwaniami i przewidywaniami, aż do momentu finału, kiedy okazało się, że to Open'er zdobył najważniejsze wyróżnienie. To było zaskoczenie dla festiwalowego świata. My po prostu jesteśmy bardzo szczęśliwi, dumni i dziękujemy wszystkim uczestnikom i fanom festiwalu. To nasz wspólny, europejski sukces! - emocjonuje się Mikołaj Ziółkowski, szef Alter Art.

European Festival Awards to najważniejsze europejskie nagrody festiwalowe będące wspólną inicjatywą Yourope (Stowarzyszenia Festiwali Europejskich), Eurosonic Noorderslag (najważniejszej europejskiej konferencji muzycznej) oraz Virtual Festivals Europe mającą na celu podsumowanie europejskiego sezonu festiwalowego oraz uhonorowanie wyróżniających się wydarzeń, zespołów i organizatorów.

Open'er zdobył też nominację w kategorii dla ulubionego przez artystów festiwalu - Artists' Favourite Festival.

Ubiegłoroczny Open'er odbył się na lotnisku w Babich Dołach pod Gdynią w dniach 2-5 lipca, uczestniczyła w nim rekordowa ilość, 60 tys. widzów, z czego sporą cześć stanowili goście z zagranicy.

TOK FM PREMIUM