Spielberg nakręci dokument o odbudowie WTC

Steven Spielberg zajmie się realizacją dokumentu o odbudowie zburzonych wieżowców World Trade Center. Serial powstaje przy współpracy Science Channel. Pierwsze odcinki będą wyemitowane w 2011 r.

"Odbudować Ground Zero" ma krok po kroku dokumentować prace nad budową drapacza chmur, który stanie w miejscu zburzonych wież WTC. Autorzy filmu chcą także oddać cześć osobom, które zginęły w zamachu z 11 września 2001 r.

- To będzie kronika odbudowy a także hołd oddany ofiarom ataku terrorystycznego - powiedział burmistrz Nowego Jorku, Michael Bloomberg.

Burmistrz cieszy się, że Steven Spielberg zaangażował się w projekt. To według niego gwarancja, że "historia dotrze do jak najszerszej publiczności na całym świecie".

Do nakręcenia dokumentu filmowcy wykorzystają najnowocześniejsze techniki. W materiale pojawią się trójwymiarowe i panoramiczne obrazy.

Wieżowiec, który stanie w miejscu zburzonych wież WTC ma mieć 541 metrów wysokości. Będzie najwyższym budynkiem w Stanach Zjednoczonych. Prace budowlane trwają od 2006 r. i mają się zakończyć w 2013 r.

"Odbudować Ground Zero" wyprodukuje kanał Science Channel należący do sieci Discovery.

TOK FM PREMIUM