Camerimage: Łódź w konflikcie, Poznań gotowy do przejęcia

Jeśli nie Łódź, to Poznań. Stolica Wielkopolski jest gotowa przejąć i organizować u siebie Festiwal Camerimage, dowiedział się w poznańskim magistracie reporter TOK FM.

Po konflikcie z łódzkimi radnymi twórcy festiwalu Camerimage poważnie zastanawiają się nad przeniesieniem imprezy do innego miasta. Jednym z pierwszych, który złożył im propozycję jest Poznań. - Postanowiłem zgłosić się do pana Marka Żydowicza, zapewniając go, że w przypadku braku kompromisu na gruncie Łodzi, Poznań gwarantowałyby dobrą adopcję dla tego festiwalu, przyznaje w rozmowie z TOK FM wiceprezydent Poznania Sławomir Hinc.

Oprócz pieniędzy na organizację imprezy Poznań zaoferował też odpowiednią przestrzeń i lokum, spełniające ponoć oczekiwania twórców łódzkiego festiwalu. - Te obiekty są, nadają się na tego typu wydarzenie, ale póki sytuacja w Łodzi ostatecznie się nie rozwiąże, nie mogę więcej o nich powiedzieć - dodaje wiceprezydent Hinc.

Nieoficjalnie miejscem, w którym festiwal mógłby zaistnieć jest poznańskie Kinepolis, największy w Polsce kompleks sal kinowych. - Dysponujemy zapleczem, które wymaga tylko zagospodarowania, dlatego z twórcami Camerimage rozmawiamy o bardzo konkretnym projekcie - podkreśla wiceprezydent. I choć szczegółów nie chce zdradzać, przyznaje, że pomysł Poznania spodobał się Żydowiczowi.

DOSTĘP PREMIUM