"Wielcy filozofowie" - taka kolekcja ukaże się po raz pierwszy

Zainteresowani filozofią będą mieli niezwykłe podręczne kompendium. 25-tomowa seria zaprezentuje najsłynniejsze dzieła najważniejszych filozofów ostatnich dwóch tysiącleci - od Arystotelesa i Platona po Heideggera i Kołakowskiego.

Pierwszy tom serii, zawierający "Zachętę do filozofii" i "Fizykę" Arystotelesa, trafi do sprzedaży już 28 stycznia. Kolejne tomy będą się ukazywać co czwartek z "Gazetą Wyborczą".

Pisma tworzące kolekcję zostały dobrane w taki sposób, by zapoznać czytelnika ze wszystkimi najważniejszymi nurtami i szkołami filozoficznymi, a także by pokazać różnorodność tematów, podejmowanych przez myślicieli na przestrzeni wieków. Dają też czytelnikowi sposobność dotknięcia mniej uchwytnych elementów kultury, często decydujących o naszym rozumieniu świata, zarówno minionego, jak i współczesnego.

Kolejne tomy kolekcji przedstawią Cycerona, św. Augustyna, Kartezjusza, Spinozy, Kanta, Hegla czy Kierkegaarda. Polską szkołę filozoficzną reprezentują w kolekcji dzieła Władysława Tatarkiewicza i Leszka Kołakowskiego. Kolekcję została przygotowana przez Agorę oraz Wydawnictwo Naukowe PWN.

DOSTĘP PREMIUM