Konstelacja światowych gwiazd dla Haiti. Nowe wersje "We Are The World" i "Everybody Hurts"

Nowa wersja piosenki "We Are The World" jest już nagrana i lada moment ujrzy światło dzienne. Tym razem konstelacja gwiazd wpływy ze sprzedaży utworu ma przeznaczyć na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi w Haiti. Również brytyjscy artyści nie pozostali w tyle i nagrali kawałek ""Everybody Hurts" grupy REM.

Gwiazdy zebrały się potajemnie w poniedziałek w tym samy Jim Henson Studios w Los Angeles, w którym w 1985 roku nagrano song Michaela Jacksona i Lionela Richie. Quincy Jones i Richie wykorzystali fakt, że poprzedniego dnia odbyła się ceremonia wręczenia nagród Garmmy i wiele sław było pod ręką. Nie zaproszono jednak żadnego z artystów, którzy 25 lat temu jako USA For Africa nagrali utwór, sprzedany następnie za 90 mln dolarów.

Tekst został nieco zmieniony i będzie rapowany przez m.in. Snoop Dogga. Janet Jackson, która nie mogła uczestniczyć, ma dośpiewać część piosenki wykonywanej kiedyś przez jej brata. Nowa wersja utworu będzie miała premierę podczas otwarcia zimowych igrzysk olimpijskich w Vancouver 12 lutego.

W akcji wzięli udział m.in. Barbra Streisand, Jennifer Hudson, Celine Dion, Miley Cyrus, Kanye West, Akon, Usher, Jeff Bridges, Harry Connick Jnr, Justin Bieber, Natalie Cole, Toni Braxton, Nicole Scherzinger, Brandy, Jason Mraz, Brian Wilson oraz pochodzący z Haiti Wyclef Jean. W sumie w studiu pojawiło się ok. 80 gwiazd, także grupa studentów z Haiti.

- 25-lecie to świetna okazja, by powtórzyć akcję. To nie przypadek, to ingerencja Boga. To będzie "We Are the World fot Haiti" - powiedział Quincy Jones, producent utworu. - Mamy specjalną powinność, by pomóc tym ludziom, którzy potrzebują naszej wsparcia - dodała Celin Dion. Wyclef Jean dodał: - To wspaniała sprawa, daje to ludziom w Haiti sporą nadzieję na lepsze. Machina promująca akcję ma ruszyć lada moment, a singlowi ma towarzyszyć teledysk. Tak jak było 25 lat temu.

W Londynie nagrali kawałek REM

Również brytyjski świat artystów muzyki pop nie pozostał bierny. Muzycy nagrali w nowej wersji piosenka "Everybody Hurts" grupy REM. Pomysłodawcą nagrania był Simon Cowell z brytyjskiej wersji "Mam talent", który zebrał w jednym miejscu 21 głośnych nazwisk, a wśród nich Leonę Lewis, Roda Stewarta, Mariah Carey, Cheryl Cole, Jona Bon Jovi, Michaela Buble, Kylie Minogue, Susan Boyle i Westlife, a także zebranych specjalnie na to wydarzenie muzyków z Take That z Robbie Williamsem na czele. Zespół zagrał pierwszy raz od 14 lat razem.

Utwór można będzie kupić od niedzieli, ale można go już posłuchać na stronie "Daily Mail" >>

TOK FM PREMIUM