Listy Kennedy'ego do kochanki wystawione na aukcję [ZDJĘCIA]

Na aukcję w Chicago zostały wystawione listy Johna F. Kennedy'ego do Gunilli Von Post, szwedzkiej przelotnej znajomości, która o mały włos nie zmieniła się w poważny romans. To kolejny snop światła na prywatne życie prezydenta USA.

Listy pochodzą z lat 1953-55. Kennedy spotkał szwedzką pięknością podczas wakacji na francuskiej riwierze w sierpniu 1953 r. Zjedli obiad, tańczyli i ponoć całowali się w świetle księżyca. I choć miesiąc później ówczesny senator stanu Massachusetts ożenił się z Jacqueline Lee Bouvier, to o spotkaniu nie zapomniał. Do Gunilli pisał listy, zapowiadał spotkanie, wysyłał telegramy, tęsknił...

Do spotkania jednak nie doszło, choć późniejszy prezydent wspominał o rozwodzie z Jacqueline i chęci ściągnięcia Szwedki do USA. Nie wiadomo tylko, jak poważnie traktować te miłosne zaśpiewy, bo Kennedy znany był ze sporego apetytu seksualnego i wielu kochanek.

Gunilla nie dała się wciągnąć w grę z żonatym facetem, do USA nie wyjechała, a w 1956 poślubiła swojego rodaka.

Do spotkania listowych kochanków doszło dopiero dwa lata później na balu w paryskim hotelu Waldorf-Astoria, kiedy to John miał już od roku córkę Caroline. Szegóły tego spotkania nie są znane. Od trzech lat już do siebie nie pisali.

TOK FM PREMIUM