Premiera "Alicji w krainie czarów" przyciągnęła gwiazdy i rodzinę królewską. Odeon dogadał się z Hollywood

Na londyńskiej premierze "Alicji w krainie czarów" obok hollywoodzkich gwiazd pojawili się członkowie rodziny królewskiej. Tym razem przygotowano dla nich zielony dywan. W Polsce zobaczymy film już za tydzień.

Książę Karol i hollywoodzkie gwiazdy na premierze filmu. Zobacz zdjęcia >>

Na wyjątkowo nie czerwonym, a zielonym dywanie na Leicester Square pojawili się książę Karol i jego żona Camilla w towarzystwie takich gwiazd jak Johnny Depp i Anne Hathaway. Ta ostatnia określiła swoją rolę w filmie jako "białą królową z czarnym charakterem". Na otoczonym przez szalejących fanów dywanie pojawili się także Helena Bonham Carter oraz wschodząca gwiazda kina australijskiego Mia Wasikowska, która w filmie grała Alicję.

Reżyser Tim Burton przyznał, że jego wersja Alicji nie ma nic wspólnego z innymi interpretacjami. - Jest dwadzieścia różnych wersji tej historii, ale żadna nie ma związku z moją.

Tego samego dnia sieć kin Odeon zgodziła się na rozpowszechnianie filmu w Wielkiej Brytanii, Irlandii i Włoszech. Wcześniej groziła bojkotem, ponieważ Walt Disney Company planowało wydać film na DVD 12, zamiast zwyczajowych 17 tygodni po premierze filmu. Ostatecznie strony doszły jednak do porozumienia. W Polsce film można będzie oglądać od 5 marca.

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM