Warszawa: Festiwal filmów etnograficznych w najbliższy weekend

Propozycja na weekend w stolicy - w piątek rusza Siódmy Festiwal Oczy i Obiektywy, który organizują studenci etnografii. Jak mówi Marcin Hinz, jeden z organizatorów festiwalu pokazywane filmy dokumentalne to nie tylko pieśni ludowe i stare tradycje.

- Etnografia od dawna nie koncentruje się tylko na kulturze tradycyjnej - mówi - na festiwalu można także zobaczyć filmy o organizatorach klubowych imprez w Nowym Yorku, problemach gejów w Stambule, aktach terroryzmu na Bali, czy wreszcie historia dwóch ostatnich Żydów w Kaubulu, którzy starają się utrzymać tamtejszą synagogę.

Początek seansów w Muzeum Etnograficznym w piątek od 17:00, a wieczorem w Obiekcie znalezionym będzie można się pobawić przy muzyce cygańskiej w ramach imprezy Gypsy Pulp Fiction.

W sobotę natomiast oprócz pokazów od 13:00, odbędzie się panel dyskusyjny, na którym pojawią się naukowcy i doświadczeni filmowcy. Ukoronowaniem soboty festiwalowej jest impreza w Składzie Butelek, tym razem w rytmach, który Macin Hinz określił jako "muzyka dawna" czyli hity lat '80 i '90 ubiegłego wieku. W niedzielę pokazy potrwają do 22:00, łącznie zostanie wyświetlone około 20 filmów, a wstęp na wszystkie seanse filmowe w ramach przeglądu jest darmowy.

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM PREMIUM